Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bożena Szczypiór za Danutę Papaj?

Bożena Szczypiór ma zastąpić Danutę Papaj na stanowisku zastępcy prezydenta Kielc – dowiedziała się TVP3 Kielce. To konsekwencja dymisji złożonej przez Danutę Papaj, którą prezydent Wenta ma przyjąć lub odrzucić jutro rano.

Autor: Radosław Podsiadły

11.12.2019 19:38
Źródło: TVP3 Kielce

image Bożena Szczypiór Fot. / Facebook

Danuta Papaj zrezygnowała ze stanowiska, bo jak pisze w oświadczeniu, wylała się na nią fala hejtu. W rzeczywistości, chodzi o nawarstwiające się wokół niej nieścisłości prawne. W ciągu kilku ostatnich tygodni okazało się, że mogła złożyć niewłaściwe oświadczenie majątkowe, niewykluczone również, że złożyła dokument po wymaganym prawem terminie. Ta sprawa jest badana przez CBA. Dodatkowo TVP3 Kielce dotarło do informacji, że Danuta Papaj nie miała wymaganego przepisami wyższego wykształcenia w chwili gdy objęła stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wodociągów Kieleckich.

Bożena Szczypiór, która miałaby zastąpić ją na stanowisku zastępcy prezydenta Kielc to długoletnia działaczka Platformy Obywatelskiej. W czasie rządów koalicji PO – PSL była powoływana na rządowego komisarza w Piekoszowie i Starachowicach. Była też komisarzem lokalnych struktur PO w Ostrowcu podczas rozłamu w tej partii w 2014 roku. Od czerwca tego roku jest dyrektorem Wydziału Administracyjnego w kieleckim ratuszu. Nominacja na to stanowisko została ogłoszona przez prezydenta Wentę w tym samym czasie, w którym poinformował o mianowaniu Danuty Papaj zastępcą prezydenta.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta Bożena Szypiór RK Kielce Danuta Papaj
other news

Podobne wiadomości

Czy rezygnacja Danuty Papaj to cena za zgodę na podwyżki?

Czy rezygnacja Danuty Papaj to cena za zgodę na podwyżki?

Danuta Papaj znów rezygnuje

Danuta Papaj znów rezygnuje

Danuta Papaj nie spieszy się z oddaniem pieniędzy

Danuta Papaj nie spieszy się z oddaniem pieniędzy

Radni nie odpuszczają. Żądają dokumentów w sprawie Danuty Papaj

Radni nie odpuszczają. Żądają dokumentów w sprawie Danuty Papaj