Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Najzdolniejsi studenci wyróżnieni stypendiami

11 wybitnych absolwentów szkół średnich otrzymało stypendia od miasta Kielce. Spośród wyróżnionych znalazły się także trzy osoby spoza naszego kraju. Wsparcie możliwe jest w ramach pilotażowego programu skierowanego dla absolwentów szkół średnich z najlepszymi wynikami. Zastąpił on poprzedni, prowadzony od kilku lat program nagradzania uczniów zza granicy.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

11.12.2019 18:52

image 11.12.2019 Kielce. UM. Stypendia dla maturzystów z najwyższą średnią Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jedną z wyróżnionych jest pochodząca z Chęcin Kamila. Pomimo osiągnięcia wybitnych wyników, m.in. 98 proc. z rozszerzonej matury z matematyki i 90 proc. z języka niemieckiego zdecydowała się na kielecką Politechnikę Świętokrzyską. Jak wspomina, koledzy byli zdziwieni jej wyborem, ale ona sama twierdzi, że podjęła dobrą decyzję.

Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach powiedział, że stypendia to nie tylko szansa dla uczniów, ale także dla samego miasta. Jak mówi, dzięki temu kieleckie uczelnie nie tylko będą mogły zatrzymać tych, którzy już zdecydowali się na podjęcie studiów, ale przede wszystkim wybitnych młodych ludzi z Polski i innych krajów. To pozwoli wypromować Świętokrzyskie jako region rozwoju naukowego.

Stypendium ma wynosić do 500 zł miesięcznie i będzie wypłacane przez rok. Prezydent Bogdan Wenta zapowiada, że program stypendialny dla wybitnych będzie kontynuowany w następnych latach.

Galeria zdjęć Kielce. UM. Stypendia dla maturzystów z najwyższą średnią (11.12.2019) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK prof. Jacek Semaniak stypendium Politechnika Świętokrzyska RK Kielce