Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyrok ws. ratownika z basenu przy Marszałkowskiej utrzymany

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata - to już prawomocny wyrok w sprawie Roberta K., ratownika wodnego. Odpowiadał on za to, że nieumyślnie naraził 28-letniego mężczyznę na niebezpieczeństwo utraty życia. Zdaniem sądu ratownik niewystarczająco nadzorował basen, z którego korzystał pokrzywdzony, w wyniku czego doszło do tragedii.

Autor: Monika Miller

11.12.2019 15:55

image 15.11.2018 Kielce. Sąd Okręgowy. Rozprawa w sprawie sprawie dwóch ratowników wodnych z basenu przy ulicy Marszałkowskiej Fot. Monika Miller / Radio Kielce

- On był gwarantem tego, że osoby będące na basenie są bezpieczne - uzasadniał wyrok sądu I instancji sędzia Łukasz Sadkowski, przewodniczący składu sędziowskiego.

Do tragedii, w której ucierpiał młody mężczyzna, doszło 13 listopada 2017 roku w pływalni przy ulicy Marszałkowskiej w Kielcach. Pokrzywdzony został znaleziony na dnie basenu przez osoby, które przyszły na basen. Robert K. przebywał wówczas w dyżurce. 28-letni mężczyzna przeżył, ale jest terminalny chory.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał także drugi ratownik - Sławomir J., który tego dnia był w pracy. Został on jednak uniewinniony. W czasie, kiedy doszło do tragedii, był w łazience. W pierwszej instancji sędzia Łukasz Sadkowski tłumaczył, że kiedy wychodził do toalety na basenie, nic nadzwyczajnego się nie działo, a ponadto przekazał swoje powinności drugiemu pracownikowi. Jak wynika z opinii biegłego, na tym basenie wystarczył dyżur jednego ratownika.

Sprawa trafiła do sądu II instancji. Tomasz Szymański, rzecznik instytucji poinformował, że dziś utrzymano w mocy decyzję kieleckiego sądu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

basen RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

KRYMINALNE HISTORIE.

KRYMINALNE HISTORIE. "Pomyślałem, że ćwiczy technikę oddychania"

Jest wyrok ws. ratowników z basenu przy Marszałkowskiej

Jest wyrok ws. ratowników z basenu przy Marszałkowskiej