Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Polacy ze Wschodu z pomocą marszałka

Ponad 50 studentów ze Wschodu otrzymało podczas sesji sejmiku stypendia od marszałka. To pomoc skierowana do osób z polskimi korzeniami. Pieniądze trafią do 42 studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz 14 żaków z Politechniki Świętokrzyskiej. Są to obywatele Ukrainy, Mołdawii i Białorusi, wszyscy posiadają Karty Polaka.

Autor: Izabela Mortas

10.12.2019 15:30

image 10.12.2019. Kielce. Studenci ze Wschodu otrzymali podczas sesji sejmiku stypendia od marszałka Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dla studentów to ogromne wsparcie – przekonuje Yana Makedonska, studentka IV roku administracji UJK w Kielcach. - Jestem z Winnicy na Ukrainie. W imieniu wszystkich studentów dziękuję za możliwość otrzymania takiej pomocy – podkreślała.

Pomoc władz województwa jest formą zachęty do podejmowania studiów w Świętokrzyskiem i ma stanowić dodatkową pomoc w sfinansowaniu kosztów edukacji dla najbardziej potrzebujących wsparcia młodych Polaków. - To dobry program, który prowadzony jest od 2015 roku – ocenia Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialny miedzy innymi za edukację.

- Stypendyści otrzymują pieniądze, które mogą spożytkować na rozwój naukowy, ale to także wyraz naszej tożsamości i identyfikacji z Polakami zza wschodniej granicy – zaznacza.

Stypendium dla jednej osoby wyniesie 250 złotych miesięcznie. Będzie wypłacane do 30 czerwca 2020 roku.

Galeria zdjęć Kielce. Studenci ze Wschodu otrzymali podczas sesji sejmiku stypendia od marszałka (10.12.2019) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK stypendium studenci Politechnika Świętokrzyska RK Kielce Mariusz Gosek
other news

Podobne wiadomości

Pracujący dla województwa wyróżnieni

Pracujący dla województwa wyróżnieni

Nowego wicemarszałka na razie nie będzie

Nowego wicemarszałka na razie nie będzie