Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pracujący dla województwa wyróżnieni

Cztery osoby i cztery organizacje zostały wyróżnione Odznakami Honorowymi Województwa Świętokrzyskiego. Wśród nagrodzonych są: poseł Krzysztof Lipiec, Robert Jaworski - burmistrz Chęcin, Józef Dzikowski - honorowy prezes Związku Sybiraków i Mariusz Olszewski, były świętokrzyski poseł.

Autor: Izabela Mortas

10.12.2019 14:55

image 10.12.2019. Kielce. Sesja sejmiku. Osoby i instytucje wyróżnione Odznakami Honorowymi Województwa Świętokrzyskiego Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uhonorowano także cztery organizacje: Caritas Diecezji Kieleckiej, Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice, Związek Literatów Polskich - oddział w Kielcach oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską we Włoszczowie. Odznaki wręczono podczas sesji sejmiku województwa.

- To dobra tradycja sejmiku, a takie na pewno warto kontynuować – mówił Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa. Podkreślił że w tym roku miał okazję przewodniczyć kapitule, która wyłoniła wyróżnionych. Dodał, że odznaczone zostały wyjątkowe osoby i zasłużone dla regionu instytucje.

Poseł Krzysztof Lipiec mówił, że jest bardzo wdzięczny kapitule za przyznane wyróżnienie. - Cieszę się, że moja skromna osoba znalazła się wśród tylu znamienitych osobistości – zaznaczał. Dodał, że medal z barwami województwa świętokrzyskiego to dla niego zobowiązanie i tak, jak do tej pory będzie stał na straży regionu, by jego mieszkańcom żyło się coraz lepiej.  

Ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas nie krył, że każde docenienie działań organizacji jest cenne i miłe. Dodał, że nagroda idealnie wpisuje się w jubileusz, jaki w tym roku obchodzi kielecka Caritas. – To wspaniała nagroda na 30-lecie – mówił.

Józef Dzikowski odbierając nagrodę, wspominał trudne doświadczenia i historię Sybiraków. Przyznał, że sam przeżył na zesłaniu 6 lat w ciężkich warunkach, w odosobnionym od innych ludzi miejscu. Jego zdaniem, w szkołach jest za mało lekcji dotyczących tej przykrej i trudnej historii.

Odznaka Honorowa Województwa Świętokrzyskiego została ustanowiona w 2013 roku i jest nadawana osobom, instytucjom, samorządom i organizacjom, które swoją działalnością zasłużyły się dla regionu.

Galeria zdjęć Kielce. Sesja sejmiku. Wręczenie Odznak Honorowych Województwa Świętokrzyskiego (10.12.2019) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Caritas Diecezja Kielecka OSM Włoszczowa Andrzej Pruś Związek Sybiraków Odznaka Honorowa Województwa Świętokrzyskiego Robert Jaworski RK Kielce SSE Starachowice Związek Literatów Polskich ksiądz Stanisław Słowik Józef Dzikowski Mariusz Olszewski
other news

Podobne wiadomości

Nowego wicemarszałka na razie nie będzie

Nowego wicemarszałka na razie nie będzie