Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pływający ogród pomoże ptakom przetrwać zimę

Pływający ogród o powierzchni 30 metrów kwadratowych został dziś wodowany na zalewie w Radoszycach przez grupę morsów. Wyspa powstała, aby uratować przed zimą i chłodem łabędzie i kaczki, które zadomowiły się w tych okolicach.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

06.12.2019 19:22

image 06.12.2019 Radoszyce. Wodowanie pływającego ogrodu Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Jak poinformował Michał Pękala, burmistrz Radoszyc, z taką inicjatywą wyszła grupa młodzieży, która dostrzegła problem i zgłosiła go w urzędzie.

- Początkowo wykonanie pływającego ogrodu miało być zlecone zewnętrznej firmie, jednak koszty przerosły możliwości budżetowe gminy. Zdecydowano się więc na wykonanie wyspy własnoręcznie. Zrobiono ją z desek i siatki. Na wierzchu jest trzcina, humus i trawa - mówi burmistrz.

W transporcie wyspy pomogła grupa morsów z lokalnych stowarzyszeń. Wielbicielka zimnych kąpieli, Sylwia Pałgan podkreśla, że ta akcja dla niej ważna, bo pomaga zwierzętom i wpływa na atrakcyjność miejsca, w którym mieszka.

Burmistrz Radoszyc zapewnia, że jeżeli zalew zamieszka większa liczba łabędzi i kaczek, to nie wykluczone jest stworzenie kolejnych takich wysp na wiosnę.

Galeria zdjęć Radoszyce. Wodowanie pływającego ogrodu (06.12.2019) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

zima Radoszyce RK Kielce Michał Pękala