Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO PiK: Tu dzieci będą odkrywać świat. Pierwszy we Włocławku żłobek integracyjny

We Włocławku otwarto pierwszy w mieście, a drugi w województwie żłobek integracyjny. Opiekę w miejskiej placówce znajdzie 55 dzieci, w tym te z niepełnosprawnościami.

02.12.2019 22:23
Źródło: Radio PiK

image Symboliczny klucz do nowego żłobka prezydent miasta Marek Wojtkowski przekazał na ręce pani Pauliny i jej synka Oliwiera Fot. / facebook

O prawidłowy rozwój maluchów zadbają specjaliści: logopeda, psycholog, fizjoterapeuta i muzykoterapeuta. Symboliczny klucz do nowego żłobka prezydent miasta Marek Wojtkowski przekazał na ręce pani Pauliny i jej synka Oliwiera.

– Chyba największe wrażenie robi sala odkrywania świata. Dużo tu zabawek i urządzeń sensorycznych – wieże świetlne, węże świetlne, bardzo dużo akcesoriów do integracji sensorycznej – mówi dyrektor żłobka Karolina Gumińska. – Będziemy też realizować zapotrzebowania dzieci i rodziców – jeżeli okaże się, że dzieci potrzebują innych specjalistów, chociażby rehabilitanta, to zrobimy wszystko, żeby tacy z nami współpracowali - dodaje.

Budowa żłobka kosztowała prawie 6 mln zł, z czego nieco ponad 2 mln to unijne dofinansowanie. Zajęcia rozpoczną się we wtorek.