Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

To nie koniec nieścisłości – co z wykształceniem Danuty Papaj?

Danuta Papaj nie miała ukończonych studiów wyższych, kiedy Bogdan Wenta pierwszy raz poinformował publicznie o powołaniu jej na stanowisko zastępcy prezydenta - informuje TVP3 Kielce. Tymczasem objęcie stanowiska wiceprezydenta wymaga posiadania wyższego wykształcenia.

Autor: Radosław Podsiadły

02.12.2019 20:38

image Na zdjęciu: Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

To prawdopodobnie kolejny powód, dla którego urzędnicy nagle zmieniali w Biuletynie Informacji Publicznej datę nominacji wiceprezydent. Sama Danuta Papaj, pytana na konferencji prasowej jaką ukończyła uczelnię, miała problem z podaniem jej nazwy.

Jak ustalili dziennikarze TVP3 Kielce, 10 czerwca Danuta Papaj nie miała wyższego wykształcenia, a tego wymaga prawo, czyli ustawa o pracownikach samorządowych. Właśnie tego dnia prezydent Wenta ogłosił powołanie Danuty Papaj na swojego zastępcę.

Danuta Papaj wielokrotnie przekazywała publicznie informacje o tym, że ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie.

Takie dane znajdują się m.in na stronie Grona Targowego, gdzie czytamy, że "W latach 1996-2003 zdobyła wykształcenie wyższe ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej w Krakowie".

Jednak w poniedziałek, na konferencji prasowej, urzędniczka przyznała, że dyplomu tej uczelni nie ma. Miała też problem z podaniem nazwy szkoły wyższej, którą ostatecznie ukończyła.

Obejrzyj materiał TVP3 Kielce

Naukę w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, Danuta Papaj zakończyła 14 czerwca tego 2019 roku, czyli cztery dni po tym, jak Bogdan Wenta ogłosił jej powołanie na swojego zastępcę. Zdała wówczas egzamin kończący trwające od 2011 roku studia I stopnia na kierunku "Zarządzanie", o specjalności "Rachunkowość i zarządzanie finansami".

Dyplom licencjacki Danuta Papaj odebrała 29 czerwca, a obecnie jest na tym samym kierunku, studentką studiów II stopnia – magisterskich. To wynika z dokumentów jakie TVP3 Kielce otrzymała z Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

W piątek, Danuta Papaj, na kanwie sprawy związanej z nieprawidłowościami w swoim oświadczeniu majątkowym złożyła dymisję. Prezydent Bogdan Wenta przyjął ją. W poniedziałek prezydent ponownie powołał Danutę Papaj na stanowisko I zastępcy prezydenta.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta TVP3 Kielce RK Kielce Danuta Papaj Biuletyn Informacji Publicznej
other news

Podobne wiadomości

„Kompromitacja, nieetyczne, absurd” - radni komentują powołanie Danuty Papaj

„Kompromitacja, nieetyczne, absurd” - radni komentują powołanie Danuty Papaj

Danuta Papaj znów wiceprezydentem Kielc [OGLĄDAJ]

Danuta Papaj znów wiceprezydentem Kielc [OGLĄDAJ]

Czy sprawa Danuty Papaj trafi do prokuratury?

Czy sprawa Danuty Papaj trafi do prokuratury?

Danuta Papaj nie jest już zastępcą prezydenta Kielc

Danuta Papaj nie jest już zastępcą prezydenta Kielc