Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO GDAŃSK. "Umożliwią obserwację chorego, nawet gdy przy jego łóżku nikogo nie ma". Nowe kardiomonitory trafiły do szpitala w Wejherowie

Cztery kardiomonitory z centralą monitorującą trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Sprzęt umożliwia wnikliwą obserwację chorego, nawet gdy przy jego łóżku nikogo nie ma. Jest też moduł, który można wypiąć i zabrać np. podczas transportu na blok operacyjny - tłumaczy Wojciech Piotrowicz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

02.12.2019 18:44
Źródło: Radio Gdańsk

image Kardiomonitory zostały przekazane szpitalowi w Wejherowie w ramach Fundacji Lotos Fot. / materiały prasowe

- Ten sprzęt umożliwia wnikliwą obserwację chorego, nawet gdy przy jego łóżku akurat nikogo nie ma. Możemy obracać monitor w różnych kierunkach i na przykład z innej sali spojrzeć na parametry. Dzięki temu zapewniona jest ciągłość monitorowania. Mamy też moduł, który można wypiąć i zabrać np. podczas transportu na blok operacyjny - tłumaczy Wojciech Piotrowicz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii wejherowskiego szpitala.

POPRAWI STANDARD LECZENIA CHORYCH

Wyposażenie oddziału w nowoczesny system monitorowania parametrów życiowych pacjentów znacząco poprawi standard kompleksowego leczenia chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia oraz ułatwi pracę personelowi medycznemu.

- Dzięki tej nowoczesnej aparaturze medycznej zespół będzie w stanie obserwować funkcje życiowe pacjentów oraz prowadzić skomplikowane leczenie, np. przy niewydolności oddechowej, krążeniowej czy ciężkich zakażeniach kilku pacjentów na raz - mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, Prezes Szpitali Pomorskich.

NIE PIERWSZA TAKA AKCJA

Kardiomonitory kupiła Fundacja Lotos. To nie pierwszy taki dar dla placówek medycznych. W ubiegłym roku szpitalowi na gdańskiej Zaspie fundacja przekazała m.in. dwa inkubatory oraz głowicę USG wykorzystywaną przy znieczulaniu najmłodszych pacjentów.