Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Kompromitacja, nieetyczne, absurd” - radni komentują powołanie Danuty Papaj

W ubiegły piątek wiceprezydent Kielc Danuta Papaj złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeciwko niej. Dzisiaj prezydent miasta Bogdan Wenta ponownie powołał ją na stanowisko wiceprezydenta.

Autor: Michał Kita , Mateusz Kaczmarczyk

02.12.2019 15:47

image 02.12.2019. Kielce. Konferencja prasowa prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu (od lewej): Szczepan Skorupski - sekretarz miasta, Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Danuta Papaj - zastępca prezydenta Kielc Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Radny Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości nazywa całą sprawę kompromitacją. Dodaje, że taki obrót rzeczy był do przewidzenia, a decyzję prezydenta o ponownym przyjęciu Danuty Papaj na stanowisko określa jako poruszanie się po szarej strefie kruczków prawnych i nieścisłości.

- W mojej ocenie jest to działanie niemoralne. Do tego typu zdarzeń w administracji publicznej nie powinno dochodzić - mówi radny.    

Katarzyna Suchańska, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni ma wątpliwości co do legalności działań Prezydenta Wenty. Jej zdaniem ponowne powołanie Danuty Papaj - przed zakończeniem postępowania prowadzonego przez CBA w sprawie oświadczenia majątkowego -  jest nieetyczne i niemoralne.

- To dla mnie bardzo kontrowersyjna informacja. Już w piątek przeczuwałem, że to może nastąpić. Wspominałem także, że horyzont mojej wyobraźni cały czas się przesuwa, dziś przesunął się jeszcze dalej - tak konferencję, na której Bogdan Wenta przywrócił na stanowisko wiceprezydenta Kielc Danutę Papaj ocenia Kamil Suchański, przewodniczący kieleckiej Rady Miasta. - Dziwię się temu wszystkiemu. Wygląda na to, że niedociągnięć prawnych jest znacznie więcej, oprócz zamieszania z powołaniem pani Papaj. To bardzo żenujące wystąpienie. Trudno patrzeć optymistycznie na taką władzę, która mówi jedno na konferencji prasowej, a robi drugie - ocenia.

Zdaniem Kamila Suchańskiego, obecna polityka władz nie pomaga budować wiarygodności marki jaką jest miasto Kielce.

- Posuwamy się w tym całym absurdzie coraz bardziej. Mam nadzieję, że w końcu jakaś tama zostanie postawiona - ocenia.

Agata Wojda, przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej jest zdziwiona decyzją prezydenta. Jak mówi, jeśli Danuta Papaj złożyła rezygnację to znaczy, że nie chce pełnić tej funkcji. A jeśli powodów do tej dymisji nie było, to dlaczego prezydent przyjął rezygnację. Prezydentowi Wencie radzi, aby dogłębniej przyjrzał się sprawie i wykluczył wszystkie wątpliwości prawne związane z Danutą Papaj, m. in. ciągnące się śledztwo prowadzone przez CBA.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta Agata Wojda Kamil Suchański RK Kielce Danuta Papaj Marcin Stępniewski
other news

Podobne wiadomości

Danuta Papaj znów wiceprezydentem Kielc [OGLĄDAJ]

Danuta Papaj znów wiceprezydentem Kielc [OGLĄDAJ]

Czy sprawa Danuty Papaj trafi do prokuratury?

Czy sprawa Danuty Papaj trafi do prokuratury?

Danuta Papaj nie jest już zastępcą prezydenta Kielc

Danuta Papaj nie jest już zastępcą prezydenta Kielc

Niemoralny pomysł Wenty w sprawie Danuty Papaj

Niemoralny pomysł Wenty w sprawie Danuty Papaj