Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pracownicy „Siarkopolu" w Grzybowie odetchnęli z ulgą. Prezes i wiceprezes odwołani

Załoga pracownicza Siarkopolu w Grzybowie z ulgą przyjęła informację o odwołaniu prezesa Trajana Szuladzińskeigo i wiceprezes Agnieszki Leszczyńskiej. Decyzja Rady Nadzorczej Grupy Azoty to efekt sprzeciwu wszystkich organizacji związkowych wobec planów byłego prezesa, według których pracę mogło stracić nawet 250 osób.

Autor: Michał Kita

02.12.2019 15:44

image 02.12.2019 Grzybów. Siedziba Grupa Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Zdaniem Jerzego Kozioła przewodniczącego związku zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Przemysłu Siarkowego, dzięki powstrzymaniu perspektywy zwolnień grupowych pracownikom zakładu spadł kamień z serca. 

- Oczywiście w firmie pozostaje jeszcze sporo problemów, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Mamy jednak nadzieję, że wraz z nowym zarządem i wolą współpracy będziemy w stanie skierować firmę na właściwe tory - dodaje.

Maciej Kondek - szef Związku Zawodowego Solidarność ’80 w Siarkopolu podkreśla, że firmie potrzebny jest rozwój niemal na każdym szczeblu.

- Począwszy od zakładu kolejowego, po zakład chemiczny, a przede wszystkim nowe złoża siarki i pola górnicze, które są kluczowe dla funkcjonowania firmy. Chcemy, aby nowy zarząd rozmawiał konstruktywnie ze związkami, wówczas również i my będziemy mogli skutecznie pomóc zakładowi - mówi.

Jacek Miodyński - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przetwórstwa Siarki i Górnictwa w Siarkopolu informuje, że zakończenie konkursu na prezesa zakładu planowane jest na 18 grudnia.

- Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z sytuacją drastycznych zwolnień grupowych. Dlatego byliśmy zdziwieni podejściem byłego już zarządu zwłaszcza, że spółka posiada płynność finansową - zaznacza.

Związkowcy podkreślają, że na skutek działań odwołanego prezesa konieczna będzie także odbudowa pozytywnego wizerunku firmy.

Dziś przed zakładem Siarkopolu w Grzybowie konferencję prasową zwołała Marzena Okła-Drewnowicz - świętokrzyska parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej, która stwierdziła, że odwołanie prezesa spółki jest niewystarczającym działaniem, a Siarkopol wymaga dalszych gruntownych reform i inwestycji.

02.12.2019 Grzybów. Siedziba Grupa Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. Na zdjęciu: Marzena Okła-Drewnowicz – poseł, Józef Bryk - przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie staszowskimFot. Michał Kita / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Siarkopol zwolnienia Grzybów RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Prezes i wiceprezes Siarkopolu odwołani

Prezes i wiceprezes Siarkopolu odwołani

To już pewne. Pracownicy Siarkopolu nie stracą pracy

To już pewne. Pracownicy Siarkopolu nie stracą pracy

Prezes Grupy Azoty zaręcza: zwolnień w Siarkopolu nie będzie

Prezes Grupy Azoty zaręcza: zwolnień w Siarkopolu nie będzie

Zwolnień w Siarkopolu nie będzie. Nocne rozmowy zakończone sukcesem

Zwolnień w Siarkopolu nie będzie. Nocne rozmowy zakończone sukcesem