Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Megamocni” zapraszają na zajęcia amp futbolu

Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni” zaprasza na zajęcia amp futbolu, które prowadzą fizjoterapeuta, trener i pasjonat piłki nożnej, Grzegorz Kowal oraz założyciel fundacji i były szkoleniowiec m.in. Korony Kielce, Tomasz Wilman.

Autor: Rafał Szymczyk

02.12.2019 12:27

image   Fot. / Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni”

- Tak naprawdę nabór do „Megamocnych” trwa cały rok, a treningi można rozpocząć w każdej chwil. Szukamy ludzi po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn dolnych bądź górnych. Naszym marzeniem jest wystartowanie w rozgrywkach Amp Futbol Ekstraklasy. Mamy kadrę szkoleniową i możliwości do treningu, ale jest nas trochę mało. Do tego, żebyśmy mogli zgłosić się do rozgrywek, brakuje nam trzech, czterech zawodników. Przyjmiemy jednak wszystkich chętnych, bo mamy nieograniczone możliwości pomocy w realizacji sportowych marzeń. Zapraszam do kontaktu na stronach facebookowych Amp Futbol Kielce bądź Megamocni Kielce. Nie ma żadnych składek, wystarczy mieć trochę chęci - powiedział Tomasz Wilman.

Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni” Kielce powstała latem 2017 roku, ale pierwsze treningi amp futbolu w Polsce odbyły się w październiku 2011 roku w Warszawie.

Pół roku później powołana została do życia drużyna narodowa. W rozgrywanych w 2012 roku mistrzostwach świata w Kaliningradzie „biało-czerwoni” zajęli 11. miejsce. Cztery lata później w meksykańskim Culiacán otarli się o podium, zajmując 4. lokatę. W 2018 roku w San Juan de los Lagos także w Meksyku uplasowali się na 7. pozycji.

Pierwszy sezon Amp Futbol Ekstraklasy wystartował w 2015 roku. W debiutanckich rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny, a pierwszym mistrzem Polski została Husaria Kraków.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna RK Kielce Amp Futbol MEGAMOCNI
other news

Podobne wiadomości

Megamocni zagrają nie tylko dla promowania sportu

Megamocni zagrają nie tylko dla promowania sportu