Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO ŁÓDŹ. Autobus dla bezdomnych rozpoczął kursowanie po ulicach Łodzi

Pojazd wyjechał w niedzielę wieczorem i będzie dostępny dla najbardziej potrzebujących każdej nocy do końca zimy. Bezdomni znajdą tam ciepły posiłek, koce, a także wolontariuszy, którzy postarają się im pomóc.

02.12.2019 06:32
Źródło: Radio Łódź

image Fot. Krzysztof Zimoch / Radio Łódź

Autobus pojawia się na ulicach Łodzi już od 17 lat. Obsługiwany jest przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Łodzi. Każdej nocy będzie odwiedzał te punkty na mapie miasta, gdzie najczęściej można spotkać osoby bezdomne - dworce Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec, Stary Rynek i plac Barlickiego.

W autobusie jeżdżą wolontariusze/mieszkańcy schronisk dla bezdomnych, którzy wydają ciepły posiłek, chleb, odzież na zmianę, koce/kołdry. Chętne osoby są odwożone do noclegowni. Z posiłków korzystają nie tylko bezdomni, ale także ubodzy, dla których często jest to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia.

Na każdą noc przygotowywanych jest około 200 porcji zupy. W zeszłym roku pojazd odwiedzało ponad 300 osób dziennie. Autobus dla bezdomnych ruszył w niedzielę około godz. 21.00 spod schroniska dla bezdomnych na Nowych Sadach.