Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od 25 lat wychowują przyszłe gwiazdy estrady

Jubileusz 25-lecia świętuje Studio Piosenki działające przy Domu Kultury w Małogoszczu. W tym czasie w palcówce uczyło się śpiewać kilkuset wokalistów.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

01.12.2019 20:31

image 01.12.2019 Małogoszcz. 25-lecie Studia Piosenki. Maja Szproch - wokalistka Studia Piosenki Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- Wszystko rozpoczęło się w 1994 roku i początki nie były łatwe - wspominał dziś Zbigniew Tracz, obecny dyrektor małogoskiego Domu Kultury.

Jak dodał, pomimo że na początku działalności brakowało profesjonalnej sali muzycznej i instrumentów, to nie brakowało zdolnych dzieci chętnych do pracy. Dlatego powoli zaczęły się wyjazdy na festiwale i konkursy wokalne, a co za tym idzie pierwsze sukcesy.

01.12.2019 Małogoszcz. 25-lecie Studia Piosenki. Gabriela Stańczyk – była wokalistka Studia PiosenkiFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- Przez wszystkie lata pracowaliśmy z wyjątkowymi młodymi ludźmi i wyjątkowymi instruktorami. Przez 25 lat zajęcia śpiewu prowadzili Tomasz Kopyciński, Sebastian Sipa, Krzysztof Pitula, Krzysztof Pustuł, Marzena Pitula, Katarzyna Nogaj i obecnie - Justyna Łysak-Jończyk - dodaje dyrektor Tracz.

Przypomina, iż wokaliści małogoskiego Studia Piosenki zdobyli wiele nagród na festiwalach i konkursach organizowanych w całej Polsce, a także około 30 nagród w Europie.

Z okazji jubileuszu w małogoskim Domu Kultury odbył się koncert. Wystąpili obecni wokaliści oraz osoby, które na początku działalności studia rozpoczęły swoją przygodę ze śpiewem. Jako pierwsza zaprezentowała się Justyna Bona, która zaśpiewała piosenkę „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar. Jak przypomniała, w Studiu Piosenki śpiewała przez 12 lat. Był to wyjątkowy okres. Te lata dały jej bardzo dużo pewności siebie, co pozytywnie wpłynęło na jej dorosłe życie.

01.12.2019 Małogoszcz. 25-lecie Studia Piosenki. Przemawia Zbigniew Tracz - dyrektor małogoskiego Domu KulturyFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Od września 2013 roku instruktorem śpiewu w Studiu Piosenki w Małogoszczu jest Justyna Łysak-Jończyk. Jak powiedziała, studio to marka sama w sobie, dlatego praca w nim to wyróżnienie i mobilizacja.

Na zakończenie jubileuszowego koncertu wychowankowie małogoskiego Studia Piosenki otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Małogoszcz RK Jędrzejów
other news

Podobne wiadomości

Znacznie drożej za wywóz śmieci w gminie Małogoszcz

Znacznie drożej za wywóz śmieci w gminie Małogoszcz

Gmina Małogoszcz stawia na aktywność fizyczną

Gmina Małogoszcz stawia na aktywność fizyczną

Małogoszcz świętuje. Mnóstwo atrakcji dla każdego

Małogoszcz świętuje. Mnóstwo atrakcji dla każdego

KSP Kielce i SP Małogoszcz najlepsze wśród 12-latków

KSP Kielce i SP Małogoszcz najlepsze wśród 12-latków