Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wiedzą, że warto być prymusem

Najzdolniejsi uczniowie z gminy Łoniów otrzymali od wójta nagrody finansowe. Stypendiami wyróżniono 5 uczniów. Wójt Szymon Kołacz powiedział, że trzeba doceniać młodych ludzi za tak dobre wyniki w nauce.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

01.12.2019 19:25

image 01.12.2019 Łoniów. Wręczenie nagród finansowych najlepszym uczniom. Na zdjęciu: Szymon Kołacz - wójt gminy Łoniów przekazuje stypendium dla Dominika Wałaszczyka Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Oni w ten sposób promują gminę i są jej przyszłością. Niewykluczone, że kiedyś będą tu mieszkać i pracować - dodał. 

Stypendium w wysokości tysiąca złotych otrzymali m.in. Agata Smardz, uczennica III klasy z Gimnazjum w Łoniowie za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Rosyjskiego oraz Dominik Wałaszczyk, uczeń VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Łążku, za trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

01.12.2019 Łoniów. Wręczenie nagród finansowych najlepszym uczniom. Na zdjęciu: Szymon Kołacz - wójt gminy Łoniów przekazuje stypendium dla Agaty SmardzFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dominik w przyszłości chce studiować medycynę. Powiedział, że najbardziej lubi przedmioty ścisłe, jak matematyka, fizyka, chemia. Ucząc się, najwięcej czasu poświęca językom - polskiemu i angielskiemu, ponieważ matematyka jest dla niego na tyle klarowna, że nie musi nad nią „siedzieć”. Właściwe prawie nie uczy się tego przedmiotu z książek.

Joanna Bisztyga, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łążku nie kryła wzruszenia, mówiąc o sukcesie swojego ucznia.

- Jestem z niego bardzo dumna. Nasi uczniowie brali wcześniej udział w tym konkursie, ale nie udało im się osiągnąć tak dobrego wyniku. Jest to nasz pierwszy sukces i pierwszy nagrodzony uczeń przez wójta gminy - dodała dyrektorka.

Stypendium w kwocie 400 zł otrzymały z kolei Patrycja Gaweł, uczennica III klasy Collegium Gostomianum w Sandomierzu za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obrony Cywilnej, a także Iga Machała z III klasy LO imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu za bycie finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wśród nagrodzonych jest również Gabriela Masternak, uczennica III klasy Liceum Społecznego imienia Jana Hetmana Tarnowskiego w Tarnobrzegu za awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

stypendium Łoniów RK Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Jak dorobić do stypendium studenckiego?

Jak dorobić do stypendium studenckiego?

Stypendium za staż. Szpital kusi studentów

Stypendium za staż. Szpital kusi studentów

Studentom z Winnicy będzie trudniej o stypendium

Studentom z Winnicy będzie trudniej o stypendium