Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Radni powiedzieli „nie” podwyżkom za parkowanie i żłobki

Radni przeciwni podniesieniu opłat za postój samochodów w centrum Kielc. Pomysł władz miasta zakładał, aby oplata za godzinę postoju wzrosła z 2 do 3 złotych. Druga godzina wiązałaby się z kosztem 3,5 zł, trzecia 4 zł, natomiast czwarta i każda kolejna ponownie 3 zł.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

28.11.2019 22:40

image Kielce. 28.11.2018. Sesja Rady Miasta. Na zdjęciu (od lewej): Joanna Winiarska - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, Kamil Suchański - Przewodniczący Rady Miasta Kielce, Katarzyna Zapała - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś - wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Mniej kierowcy płaciliby za postój do pół godziny, obecnie jest to złotówka, a w nowym założeniu 50 gr. Urzędnicy tłumaczyli, że głównym celem podniesienia opłat było zwiększenie rotacji pojazdów parkujących w strefie.

Według władz miasta podwyżki parkingowe pozwoliłby na dodatkowy zysk w wysokości 1,7 mln zł. Miasto na biletach parkingowych rocznie zarabiało około 2,8 mln zł. Przeciwko wprowadzeniu wyższych opłat parkingowych było 14 radnych, za było natomiast 9.

Radni nie zgodzili się także na kolejną podwyżkę. Miasto proponowało, aby opłata za pobyt dziecka w żłobku wzrosła ze 100 zł do 156 zł, a stawka żywieniowa z 5,50 zł do 7 zł. Pozwoliłoby to na zysk dla miasta w wysokości 560 tys. zł.

Zarówno Agata Wojda, jak i Joanna Winiarska odniosły się do obiecanego wprowadzenia bonu żłobkowego, zapewniającego, że rodzice mogliby sami wybierać placówkę. Zastępca prezydenta Marcin Różycki stwierdził, że nie było mowy o konkretnych deklaracjach. Były to bardziej luźne rozmowy. Finalnie bony mają być procedowane na grudniowej sesji.

Marcin Stępniewski zaproponował w trakcie debaty nie tylko nie podnoszenie opały żłobkowej, ale wręcz całkowite jej zniesienie.

Przeciwko podwyżce opłat żłobkowych głosowało 14 radnych, za było 4, a 5 się wstrzymało.

Galeria zdjęć Kielce. Sesja Rady Miasta (28.11.2019) [Zdjęcia: 20]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta żłobek strefa płatnego parkowania Agata Wojda Joanna Winiarska RK Kielce podwyżki Marcin Stępniewski
other news

Podobne wiadomości

Podatki od nieruchomości także nie wzrosną

Podatki od nieruchomości także nie wzrosną

Nie będzie wyższych cen za bilety i wywóz śmieci

Nie będzie wyższych cen za bilety i wywóz śmieci