Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pilnie potrzebna krew. Apelują szpitale i centrum krwiodawstwa

Świętokrzyskie szpitale oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apelują do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie pilnie potrzebne są grupy: A Rh dodatnia, A Rh ujemna, B Rh ujemna, O Rh ujemna oraz O Rh dodatnia - informuje Jerzy Stalmasiński, dyrektor centrum.

Autor: Iwona Murawska

28.11.2019 15:18

image   Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Apelujemy do wszystkich honorowych dawców krwi i również do tych osób, które jeszcze nie zdecydowały się na ten krok, by przyszły do którejś z naszych jednostek organizacyjnych i oddały ten cenny lek – dodał Jerzy Stalmasiński.  

Braki krwi odczuwa m.in. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, a zwłaszcza działająca w jego strukturach klinika kardiochirurgii. Z powodu niedoboru tego leku kilkoro chorych musi czekać na zabieg.

Krew można oddać w dni powszednie w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej, ale także w oddziałach terenowych instytucji, tj. w Końskich, Ostrowcu Św., Starachowicach, Skarżysku - Kamiennej, Sandomierzu i Busku - Zdroju.  

Krew będzie można również oddać w sobotę w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju. Akcja rozpocznie się o 9.30 i potrwa do 12.30.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie Busko-Zdrój krew Wojewódzki Szpital Zespolony RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce Jerzy Stalmasiński Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SKB Skarżysko-Kamienna
other news

Podobne wiadomości

Studenci oddają honorowo krew. Dzisiaj akcja na UJK

Studenci oddają honorowo krew. Dzisiaj akcja na UJK

Krew potrzebna od zaraz. Apel do krwiodawców

Krew potrzebna od zaraz. Apel do krwiodawców

Oddali krew dla potrzebujących. Akcję zorganizowali uczniowie

Oddali krew dla potrzebujących. Akcję zorganizowali uczniowie

Krew pilnie potrzebna

Krew pilnie potrzebna