Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Stella wyda pamiątkowy album. Klub prosi o zdjęcia i informacje

Stella Kielce, z okazji przypadającego w roku 2020 jubileuszu 60–lecia istnienia, planuje wydanie pamiątkowego albumu podsumowującego bogatą historię klubu. Zarząd prosi byłych i obecnych łuczników, działaczy oraz sympatyków o przesyłanie wszelkich materiałów, zdjęć i informacji dotyczących osiągnięć sportowych.

Autor: Rafał Szymczyk

27.11.2019 10:57

image   Fot. lisasolonynko - www.morguefile.com

Jak powiedział Wiktor Pyk, wiceprezes Stelli i wieloletni trener kieleckich zawodników, trudno oszacować dokładną liczbę osób, które przez ten czas przewinęły się przez klub na Słowiku. Punktem odniesienia może być jednak m.in. liczba wywalczonych medali.

- Według nieoficjalnych wyliczeń zdobyliśmy przez tych 60 lat ponad 800 medali w różnych kategoriach wiekowych. Chcielibyśmy to uporządkować, docenić zawodników, którzy wnieśli wkład w rozwój klubu. Mamy dwóch olimpijczyków Bartosza Mikosa i Rafała Dobrowolskiego. Trzeci, Konrad Kwiecień, na pół roku przed Igrzyskami Olimpijskimi w Barcelonie zmienił klub, ale to także nasz wychowanek. Zdobywaliśmy również medale mistrzostw Europy i świata. To między innymi Lucyna Skowronek czy Agnieszka Zbroińska - wymienia Wiktor Pyk.

Materiały, na które składać się mogą dokładnie opisane zdjęcia czy informacje dotyczące osiągnięć sportowych, należy wysyłać do końca lutego pocztą elektroniczną na adres robert.c@onet.eu. Będą one wykorzystane w książce dotyczącej historii Klubu Sportowego Stella, której wydanie planowane jest na wrzesień 2020 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Stella Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Stella Kielce wicemistrzem Polski

Stella Kielce wicemistrzem Polski

Stella Kielce z dwoma medalami

Stella Kielce z dwoma medalami

Stella potęgą jest i basta

Stella potęgą jest i basta

Małgorzata Góral mistrzynią Polski, Stella druga

Małgorzata Góral mistrzynią Polski, Stella druga