Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Budowa zespołu szkół w Łopusznie najważniejszą inwestycją starostwa

Budowa Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, inwestycje drogowe oraz rozpoczęte duże projekty unijne w służbie zdrowia - to najważniejsze tegoroczne inwestycje przeprowadzone przez władze powiatu kieleckiego. Przedstawiciele powiatu podsumowali dotychczasową pracę w obecnej kadencji.

Autor: Izabela Mortas

25.11.2019 14:48

image 25.11.2019. Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach podsumowało rok pracy samorządu. Na zdjęciu (od lewej): Stefan Bąk - członek zarządu powiatu w Kielcach, Cezary Majcher - członek zarządu powiatu w Kielcach, Jacek Kuzia - przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki i Mariusz Ściana - członek zarządu powiatu w Kielcach Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Dotrzymaliśmy słowa - mówi starosta kielecki Mirosław Gębski i podkreśla, że rok temu, po objęciu rządów w powiecie kieleckim obiecywał likwidację przerostu zatrudnienia w Starostwie Powiatowym.

- Rok temu zatrudnionych było prawie 350 osób, w tej chwili to 295 osób. Jest o 50 osób mniej, a urząd funkcjonuje dobrze, powiedziałbym nawet, że lepiej - ocenia.

Starosta dodaje, że do urzędu spływa więcej wniosków dotyczących prawa jazdy, wydaje się więcej pozwoleń na budowę, a liczba przetargów ogłaszanych na budowę dróg jest niewspółmierna do poprzednich lat.

Wśród najważniejszych inwestycji, jakie udało się zrealizować, władze powiatu kieleckiego wymieniają budowę nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, której koszty to około 30 mln zł oraz przebudowę kilku dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- W tym roku pozyskaliśmy ogromne pieniądze na remonty dróg, które będziemy prowadzić w ciągu najbliższych kilku lat. W sumie z pozyskanych dotacji, pieniędzy własnych i gmin przeprowadzimy inwestycje warte 200 mln zł - zaznacza starosta. Dodaje, że pieniądze przełożą się na realną poprawę stanu dróg w powiecie w sumie wyremontowanych zostanie około 130 kilometrów dróg.  

Do tej pory w ramach programu udało się wyremontować drogi powiatowe w gminach Zagnańsk i Piekoszów, końca dobiegają prace w miejscowości Gruszka w gminie Zagnańsk i w Masłowie Drugim.

Powiat rozpoczął także realizację dużych projektów unijnych w nadzorowanych ośrodkach zdrowia. W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach już w przyszłym roku ma zostać oddana przebudowana sala porodowa, udało się pozyskać pieniądze także na zakup sprzętu na oddział neonatologii. Obie inwestycje to w sumie koszt około 10 mln zł. Zmiany szykują się także w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku, który jest coraz bliżej termomodernizacji. Koszt tej inwestycji to około 5 milionów złotych.

Galeria zdjęć Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach podsumowało rok pracy samorządu (25.11.2019) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka Łopuszno Starostwo Powiatowe RK Kielce Fundusz Dróg Samorządowych Szpital Powiatowy Chmielnik
other news

Podobne wiadomości

Koniec Powiatowego Urzędu Pracy? Starostwo liczy na oszczędności

Koniec Powiatowego Urzędu Pracy? Starostwo liczy na oszczędności

Starostwo wybrało delegata powiatu do ROT

Starostwo wybrało delegata powiatu do ROT

Promesa dla starostwa. Wkrótce rozpocznie się remont zniszczonych dróg

Promesa dla starostwa. Wkrótce rozpocznie się remont zniszczonych dróg

Starostwo musi zwrócić subwencję. Orzekł Sąd Najwyższy

Starostwo musi zwrócić subwencję. Orzekł Sąd Najwyższy