Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poseł Kwitek podsumował minioną kadencję

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek zorganizował w Sandomierzu spotkanie podsumowujące minioną kadencję oraz kampanię wyborczą. Poinformował także o najważniejszych wyzwaniach, które chce realizować jako parlamentarzysta w ciągu najbliższych czterech lat.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

23.11.2019 19:04

image 23.11.2019 Sandomierz. Spotkanie posła Marka Kwitka z mieszkańcami. Posumowanie minionej kadencji. Od lewej Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego, Marek Kwitek -poseł PiS, Jarosław Rusiecki - senator PiS, Zbigniew Koniusz – wojewoda świętokrzyski, poseł Krzysztof Lipiec - prezes zarządu wojewódzkiego PiS, Marek Jońca - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W spotkaniu uczestniczyli świętokrzyscy parlamentarzyści, władze województwa, samorządowcy, członkowie oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Marek Kwitek podziękował wszystkim, którzy go wspierali w kampanii i tym, którzy oddali na niego głos.

Powiedział, że wzorem minionej kadencji z jego inicjatywy powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza. W jego skład wchodzą przedstawiciele kilku województw, dla których ważne jest wspólne działanie w takich kwestiach jak m. in: budowa drogi S74, remont mostu na Wiśle w Sandomierzu i budowa ulicy Lwowskiej bis oraz wpisanie Sandomierza na listę UNESCO. Poseł Marek Kwitek dodał, że wciąż jego troską będą sprawy rolnictwa i sadownictwa.

Prezes zarządu wojewódzkiego PiS poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że spotkanie jest świetną okazją, aby jeszcze raz dokonać bilansu. Prawo i Sprawiedliwość w województwie świętokrzyskim w ostatnich wyborach parlamentarnych odniosło sukces na skalę ogólnopolską.

- Była tutaj największa dynamika poparcia dla PiS, a Sandomierz na kolejną kadencję będzie miał swojego posła. Obecność wielu znakomitych gości na tym spotkaniu świadczy o tym, że poseł Marek Kwitek cieszy się dużą sympatią w naszym gronie - stwierdził szef świętokrzyskich struktur PiS.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powiedział, że poseł Marek Kwitek ma bardzo dobrą kartę i ludzie postrzegają go jak swojego przedstawiciela w Sejmie.

- Dobrze i godnie reprezentuje mieszkańców i ich sprawy. Oby pomyślnie mu się wiodło przez następne 4 lata - dodał wojewoda.

Senator Jarosław Rusiecki podkreślił radosny wymiar tego spotkania. Stwierdził, że nadal cieszy się ze zwycięstwa PiS i z sukcesu posła Marka Kwitka.

- Jesteśmy cały czas biało-czerwoną drużyną, wcześniej jako kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, teraz jako parlamentarzyści i będziemy wciąż realizować nasz program, który jest dobrym czasem dla Polski - zakończył senator.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski zadeklarował pełną współpracę ze świętokrzyskimi parlamentarzystami i stwierdził, że liczy na nią, bo tylko razem można wiele osiągnąć dla dobra regionu.

W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób.

Galeria zdjęć Sandomierz. Spotkanie posła Marka Kwitka z mieszkańcami (23.11.2019 ) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Sandomierz PiS Marek Kwitek Jarosław Rusiecki RK Sandomierz wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

Poseł Kwitek: będzie pomoc dla poszkodowanych sadowników

Poseł Kwitek: będzie pomoc dla poszkodowanych sadowników

Poseł Kwitek: Izby Rolnicze są istotne dla polityki rolnej

Poseł Kwitek: Izby Rolnicze są istotne dla polityki rolnej

Poseł Kwitek: holding spożywczy polepszy opłacalność produkcji

Poseł Kwitek: holding spożywczy polepszy opłacalność produkcji

Poseł Marek Kwitek zachwycony inwencją młodych parlamentarzystów

Poseł Marek Kwitek zachwycony inwencją młodych parlamentarzystów