Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

DPS w Zochcinku z nagrodą od ministra

Nagroda specjalna Ministra Pracy i Polityki Społecznej w postaci 18 tys. zł trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku w powiecie opatowskim. Placówka została wyróżniona za wdrażanie nowatorskich rozwiązań w pomocy społecznej w roku 2019.

Autor: Emilia Sitarska

23.11.2019 10:05

image 23.11.2019. Zochcinek. List gratulacyjny dla DPS-u w Zochcinku od minister Marleny Maląg Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

23.11.2019. Zochcinek. Na zdjęciu (od lewej): Małgorzata Jalowska - wicestarosta opatowski, Jarosław Basak - dyrektor DPS w Zochcinku, Tomasz Staniek - starosta opatowskiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Nagroda od ministra zostanie spożytkowana na utworzenie nowej atrakcji na terenie DPS-u, która będzie stanowić także pomoc w rehabilitacji pensjonariuszy. Jak mówi starosta opatowski Tomasz Staniek, DPS w Zochcinku jest wyjątkowy i jest czołowy w skali regionu świętokrzyskiego.

- Mamy dużą przestrzeń ok. 30 hektarów, 15 hektarów zagospodarowanego obszaru. Nowatorskie rozwiązania to jest ten zwierzyniec, to ta opieka nad mieszkańcami tego domu - mówi Tomasz Staniek i zapowiada rozwijanie działalności.

W przyszłym roku placówka świętować będzie 70-lecie istnienia. Dyrektor domu pomocy Jarosław Basak informuje, że przygotowania do jubileuszu już trwają. Na pewno w przyszłym roku powstanie tężnia oraz grota solna.

- Chcemy zrobić takie miejsce kąpieli słonecznych. Coś w rodzaju powielenia dobrego pomysłu z Gubałówki, gdzie ludzie leżakują na słońcu i odpoczywają przy dobrej muzyce - informuje Jarosław Basak. Dodaje ponadto, że wszystkie atrakcje przyciągają ludzi z zewnątrz, z którymi podopieczni placówki mają kontakt.

- Ich to cieszy, że ktoś do nich przyjeżdża - wyjaśnia Jarosław Basak. Dyrektor informuje, że pracownicy DPS-u są bardzo dumni z nagrody, bo świadczy o docenieniu ciężkiej pracy.
W placówce w Zochcinku i jej filii w Opatowie przebywa ok. 260 podopiecznych. Działają tam też Warsztaty Terapii Zajęciowej.

23.11.2019. Zochcinek. Dom Pomocy SpołecznejFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Opatów DPS Zochcinek Warsztaty terapii zajęciowej Tomasz Staniek RK Ostrowiec Św. Jarosław Basak
other news

Podobne wiadomości

Naturalne produkty i ciekawe zwierzęta na wyciągnięcie ręki w Zochcinku

Naturalne produkty i ciekawe zwierzęta na wyciągnięcie ręki w Zochcinku

W Zochcinku pensjonariusze uczą się samodzielnego życia

W Zochcinku pensjonariusze uczą się samodzielnego życia

Szwajcarzy odwiedzili DPS w Zochcinku

Szwajcarzy odwiedzili DPS w Zochcinku

18 samodzielnych mieszkań aktywizujących powstanie w Zochcinku

18 samodzielnych mieszkań aktywizujących powstanie w Zochcinku