Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Drogi i oświata to najważniejsze cele dla powiatu

Zarząd powiatu kieleckiego przygotował wstępny plan budżetu na 2020 rok. Dwa najważniejsze jego punkty, to inwestycje drogowe i oświatowe. Według założeń, dochody i wydatki w przyszłym roku będą kształtować się na tym samym poziomie - około 174 mln zł.

Autor: Izabela Mortas

21.11.2019 18:25

image 01.09.2018 Kielce. Starostwo Powiatowe Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najwięcej pieniędzy powiat przeznaczy na oświatę – to 44 mln zł, z czego prawie 2 mln zł zostaną przeznaczone na inwestycje. – Trzeba pamiętać, że w tym roku oddaliśmy do użytku nową placówkę oświatową w Łopusznie, którą będziemy spłacać także w kolejnych latach – informuje Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki. - Oczywiście to była największa inwestycja oświatowa w ostatnim czasie i prędko drugiej takiej nie podejmiemy, ale planujemy na 2020 rok mniejsze. - To między innymi remont stołówki w Zespole Szkół w Chęcinach, a także Powiatowego Schroniska Młodzieżowego w Chęcinach – wymienia.

Powiat będzie realizował też projekty edukacyjne, w ramach których zostaną wyremontowane pracownie informatyczne, fryzjerskie, samochodowe i ekonomiczne w szkołach podległych powiatowi. Dużą pulę pieniędzy przeznaczono na drogi powiatowe – to prawie 39 mln zł, z czego połowa pieniędzy będzie przeznaczona na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłoną remonty dróg powiatowych w Morawicy, Chmielniku i Bodzentynie. - W sumie zaplanowano 18 zadań – mówi Cezary Majcher, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za infrastrukturę drogową.

- Najdroższą inwestycją, jaką będziemy realizować w przyszłym roku to rozbudowa ulicy Laskowej w Kostomłotach Drugich, w gminie Miedziana Góra. Koszt tej inwestycji to ponad 5 milionów złotych – mówi.

W ramach prac ma zostać poszerzona jezdnia i utworzony chodnik. Wśród większych inwestycji drogowych jest także przebudowa drogi w Oblęgorze w gminie Strawczyn z budową 1,5-kilometrowego chodnika oraz przebudowa dróg w gminie Morawica w miejscowościach Kowala, Brzeziny, Radomice, Brudzów i Lisów.

Powiat przeznaczy też prawie 15 milionów złotych na projekt „e-geodezja” polegający na cyfryzacji zasobów geodezyjnych powiatu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chmielnik Morawica remonty dróg Bodzentyn Chęciny Miedziana Góra budżet Łopuszno Starostwo Powiatowe Strawczyn Powiat Kielecki RK Kielce Tomasz Pleban
other news

Podobne wiadomości

Koniec Powiatowego Urzędu Pracy? Starostwo liczy na oszczędności

Koniec Powiatowego Urzędu Pracy? Starostwo liczy na oszczędności

Starostwo wybrało delegata powiatu do ROT

Starostwo wybrało delegata powiatu do ROT

Starostwo skontroluje działania Powiatowego Urzędu Pracy

Starostwo skontroluje działania Powiatowego Urzędu Pracy

Starostwo bez barier architektonicznych

Starostwo bez barier architektonicznych