Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bezpłatne badania kolonoskopii w Sandomierzu

W Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu będzie można za darmo skorzystać z kolonoskopii. Bezpłatne badanie będzie skierowane do osób między 25, a 65 rokiem życia. Dziś lecznica podpisała umowę w tej sprawie.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

21.11.2019 12:56

image 21.11.2019 Sandomierz. Podpisanie porozumienia pomiędzy Szpitalem Specjalistycznym w Sandomierzu, a Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach odnośnie wykonywania bezpłatnej kolonoskopii. Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Dyrektor szpitala Marek Kos powiedział, że profilaktyka raka jelita grubego jest bardzo ważna, ponieważ wcześnie wykryte zmiany można w stu procentach wyleczyć. Im wcześniej wykryje się nieprawidłowości tym większa szansa na wyleczenie - dodał dyrektor.

21.11.2019 Sandomierz. Podpisanie porozumienia pomiędzy Szpitalem Specjalistycznym w Sandomierzu, a Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach odnośnie wykonywania bezpłatnej kolonoskopii. Na zdjęciu od lewej: Marcin Piwnik - starosta sandomierski, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego, Dariusz Wątroba - wiceprezes ZDZ, Magdalena Barańska - ZDZ.Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Magdalena Barańska, koordynatorka projektu „Rak na wspak” powiedziała, że z bezpłatnej kolonoskopii mogą skorzystać osoby, które nie wykonywały jej ciągu 10 ostatnich lat.

- Muszą to być mieszkańcy województwa świętokrzyskiego lub osoby, które tutaj się uczą i pracują. Do badań nie są kwalifikowani pacjenci mający kliniczne objawy, sugerujące raka jelita grubego - wyjaśniła koordynatorka.

W grudniu w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu zostanie utworzone specjalne centrum rejestracji, dedykowane profilaktyce raka jelita grubego. 

- Zgłaszający się tam pacjenci otrzymają informację o dacie badania i o tym jak należy się do niego przygotować. Badania wykonywane są w znieczuleniu - informuje starosta Marcin Piwnik.  

Projekt „Rak na wspak” realizowany jest obecnie w czterech szpitalach: w Chmielniku, Skarżysku-Kamiennej, Końskich i Staszowie, a także w dwóch prywatnych przychodniach: w Ostrowcu i we Włoszczowie. W sumie zostanie przebadanych około 2 tys. 300 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Bezpłatna kolonoskopia w sandomierskim szpitalu, w ramach umowy z NFZ, przysługuje także wszystkim osobom powyżej 65. roku życia.

21.11.2019 Sandomierz. Podpisanie porozumienia pomiędzy Szpitalem Specjalistycznym w Sandomierzu, a Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach odnośnie wykonywania bezpłatnej kolonoskopii. Na zdjęciu od lewej Anna Glibowska - przewodnicząca Związku Zawodowego NSZZ Solidarność w sandomierskim szpitalu, Grażyna Szklarska - członek zarządu powiatu, Michał Skotnicki - pełnomocnik prezesa zarządu ZDZ w KielcachFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz NFZ badania RK Sandomierz kolonoskopia
other news

Podobne wiadomości

Bezpłatne badania serca dla każdego

Bezpłatne badania serca dla każdego

Na badania do... galerii

Na badania do... galerii

Badania profilaktyczne dedykowane mężczyznom

Badania profilaktyczne dedykowane mężczyznom