Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Powstaną nowe żłobki za unijne pieniądze

Żłobek dla prawie 50 dzieci powstanie w Cedzynie. Z kolei rodzice dzieci ze starachowickiego klubu malucha dostaną dotacje na czesne. Władze województwa podpisały kolejne umowy żłobkowe i społeczne.

Autor: Izabela Mortas

18.11.2019 11:50

image 18.11.2019. Kielce. Podpisanie umów w ramach projektów "Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3" i "Rozwój wysokiej jakości usług społecznych". Na zdjęciu (od lewej): Marzanna Jop - skarbnik gminy Górno, Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i Przemysław Łysak - wójt gminy Górno Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w regionie będą realizowane kolejne projekty o łącznej wartości ponad 4 milionów złotych. Ze wsparcia skorzysta 240 mieszkańców województwa.

Pierwsze dwa projekty dotyczą najmłodszych mieszkańców regionu – mówi wicemarszałek Renata Janik. W dwóch miejscach, w gminie Górno i w Starachowicach dzieci znajdą opiekę, a rodzice będą mogli wrócić do pracy. Kolejne dwa projekty dotyczą utworzenia świetlicy środowiskowej oraz miejsc dla seniorów.

Nowy żłobek w Cedzynie będzie on przeznaczony dla prawie 50 dzieci do 3 roku życia. – Potrzeba utworzenia takiego miejsca w gminie była duża - podkreśla Przemysław Łysak, wójt gminy Górno. Lista chętnych do nowego żłobka jest już kompletna. Jak dodaje wójt, dwa lata temu powstał żłobek w Radlinie, od grudnia zacznie funkcjonować ten w Cedzynie. W obu miejscach opiekę znajdzie 110 dzieci z gminy.

W Starachowicach pomoc otrzyma 60 mam, które przez rok będą korzystały z mniejszego czesnego w Klubie Malucha przy ulicy Staszica. Zamiast 650 zł, miesięcznie będą płaciły za pobyt dziecka w żłobku 200 zł.

Władze województwa przekazały także pieniądze na utworzenie świetlicy środowiskowej w Ostrowcu Św., gdzie uczniowie otrzymają pomoc pedagogów. W Słupi, w powiecie jędrzejowskim powstaną z kolei dodatkowe miejsca dla seniorów w istniejącym klubie seniora.

Galeria zdjęć Kielce. Podpisanie umów w ramach projektów "Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3" i "Rozwój wysokiej jakości usług społecznych" (18.11.2019) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

żłobek Górno Cedzyna Słupia Jędrzejowska Przemysław Łysak RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów
other news

Podobne wiadomości

Prezydent Wenta znów sięga do kieszeni kielczan. Tym razem w opłatach za żłobki

Prezydent Wenta znów sięga do kieszeni kielczan. Tym razem w opłatach za żłobki

Dobra wiadomość dla maluchów i ich rodziców. Będą nowe żłobki

Dobra wiadomość dla maluchów i ich rodziców. Będą nowe żłobki

Kolejne żłobki objęte programem

Kolejne żłobki objęte programem "Maluch+"

Miliony do wzięcia. Na żłobki, przedszkola, kluby seniora oraz kursy

Miliony do wzięcia. Na żłobki, przedszkola, kluby seniora oraz kursy