Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dolina Silnicy tonie w ciemnościach

Kieleckie ścieżki spacerowe w dolinie Silnicy są słabo oświetlone. W nocy jest tam prawie ciemno - informują słuchacze Radia Kielce. Chodzi o odcinek spacerowy między ulicami Jesionową oraz IX Wieków Kielc, na wysokości ulicy Nowy Świat. Okoliczni mieszkańcy, których spotkaliśmy w tym miejscu przyznają, że od dawna dostrzegają ten problem.

Autor: Marlena Płaska

16.11.2019 07:55

image 15.11.2019 Kielce. Ścieżki wzdłuż Silnicy pomiędzy ulicami IX Wieków Kielc a Jesionową nocą Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przyznają, że choć jest to dobre miejsce do spacerów, to nie chodzą tamtędy wieczorem, bo lampy nie dość, że są tylko po jednej stronie rzeki, to dają jedynie delikatną poświatę. Mieszkanka sąsiedniego osiedla przyznała, że po zmroku nie wychodzi tu nawet z psem.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, przyznaje, że MZD otrzymywało sygnały od mieszkańców w tej sprawie. Wyjaśnia, że istniejące oświetlenie jest stare i często ulega awariom. Poza tym, lampy są ustawione zbyt daleko od siebie. MZD planuje w przyszłym roku inwestycję, która ma znacznie poprawić sytuację.

- Planujemy tam budowę oświetlenia zupełnie od podstaw. Byłoby to oświetlenie energooszczędne, dużo bardziej wydajne, niż obecne. Do tego powstanie nowa linia zasilająca. Aktualnie stare kable są tam główną przyczyną awarii – dodaje Jarosław Skrzydło.

Mieszkańcy zauważają, że teren jest nie tylko niedoświetlony, ale też zaniedbany. I podkreślają, że przydałby się tu remont, o którym słyszy się od dawna. Tym bardziej, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce rekreacyjne dla kielczan.

Prace przy wymianie lamp w dolinie Silnicy według szacunków mają kosztować ok. pół miliona złotych. MZD chce je sfinansować z pieniędzy na modernizację oświetlenia ulicznego, które co roku są zagwarantowane w miejskim budżecie. Według założeń, na odcinku 1300 metrów zostanie zainstalowanych około 50 słupów oświetleniowych po obu stronach rzeki.

Kielce. Ścieżki wzdłuż Silnicy pomiędzy ulicami IX Wieków Kielc a Jesionową nocą (15.11.2019) [Zdjęcia: 43]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD RK Kielce Jarosław Skrzydło dolina Silnicy
other news

Podobne wiadomości

Propagowali ekologię w Dolinie Silnicy

Propagowali ekologię w Dolinie Silnicy

Radny apeluje o posprzątanie Doliny Silnicy

Radny apeluje o posprzątanie Doliny Silnicy

Plan dla Doliny Silnicy zmieniony. Zamiast handlu - mieszkania

Plan dla Doliny Silnicy zmieniony. Zamiast handlu - mieszkania

Droga w dolinie Silnicy kością niezgody pomiędzy mieszkańcami, a urzędnikami

Droga w dolinie Silnicy kością niezgody pomiędzy mieszkańcami, a urzędnikami