Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wizyta prezydenta Dudy to ogromne święto dla ziemi kazimierskiej

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Kazimierzę Wielką. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w ośrodku sportu przy ulicy Kościuszki. Dzisiejsza wizyta to pierwsze oficjalne spotkanie urzędującego prezydenta z mieszkańcami Kazimierzy.

Autor: Marta Gajda

14.11.2019 19:42

image 14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu Anna Krupka - wiceminister sportu i turystykiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Anna Krupka zwróciła uwagę, że w swoim wystąpieniu prezydent mówił o polskości tych ziem. Podkreślił, że synowie ziemi kazimierskiej walczyli o wolność i niepodległość kraju.

- My jako parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej zamierzamy wspierać Kazimierzę Wielką. Chcemy, by rozwijała się bardzo dynamicznie w kolejnych latach, tak jak Polska - mówi poseł Anna Krupka.

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu Krzysztof Słoń - senator PiS, Na zdjęciu Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To długo wyczekiwana wizyta. Okazuje się, ze prezydent zna problemy tego powiatu i mieszkańców. Są mu one bliskie. Prezydent sprawił mieszkańcom ogromną radość. To wielkie święto, że przyjeżdża głowa państwa, ze dotrzymuje swojej obietnicy. Zapewnia, że dla niego najważniejsze są sprawy polskiej rodziny i to, żeby poprawił się byt Polaków - podkreśla senator Krzysztof Słoń.

- Prezydent nawiązał także do odkrytych tutaj złóż geotermalnych. To wielka szansa dla tego typowo rolniczego obszaru. Mam nadzieję, że dzięki temu powiat kazimierski będzie się mógł rozwijać - dodaje senator.

Wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz w wizycie prezydenta dostrzega nadzieję na lepszy czas dla tego regionu. 

- To piękna uroczystość. Wszyscy się bardzo cieszymy. To widać i czuć po licznie przybyłych mieszkańcach. Prezydent posiał pewien nawóz pod nadchodzące jeszcze głębsze zmiany w naszej ojczyźnie, plon będzie widać na wiosnę - mówi wojewoda.

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu Jan Nowak - starosta powiatu kazimierskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Prezydent znalazł czas i odwiedził nasz powiat. Jestem przekonany, że ta wizyta umocni naszą wspólnotę powiatową, ożywi aktywność obywatelską. Stworzył klimat do tego, aby nasze zadania, nasze plany związane z budową nowego miasta - Kazimierzy-Zdrój nabrały tempa. Dał impuls do tego, byśmy mogli korzystać więcej z tych środków unijnych i aby te plany udało się zrealizować - mówi Jan Nowak, starosta powiatu kazimierskiego.

- Prezydent będąc w Kazimierzy Wielkiej dopełnił swojej obietnicy, że odwiedzi wszystkie miasta powiatowe, w tym województwa świętokrzyskiego. Podsumował swoją prezydenturę. Spotkał się z entuzjastycznym i bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców powiatu kazimierskiego - mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy była dużym wydarzeniem oraz przedsięwzięciem organizacyjnym dla całego powiatu. 

- To jedno z większych wydarzeń w Kazimierzy Wielkiej poza Światowymi Dniami Młodzieży. Wspólnie ze starostą byliśmy bardzo przejęci, aby wizyta wypadła godnie, dobrze. Okazuje się, że z prezydentem można bardzo szybko nawiązać kontakt. Pytał o sprawy samorządowe, o powiat. Spotkanie bardzo udane - mówi Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej.

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja DudyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy powiatu kazimierskiego nie kryją zadowolenia z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy. Jak mówią, to zaszczyt dla nich. Podkreślają, że prezydent bardzo chwalił miasto i region.

- Czujemy się zaszczyceni. Mamy nadzieję, że to nie pierwsza i nie ostatnia wizyta. Jesteśmy dumni, że Polska ma takiego prezydenta jak Andrzej Duda. Prezydent jest za ludźmi. Umie się zachować. Godnie reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej - podkreślają mieszkańcy powiatu.

Galeria zdjęć Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy (14.11.2019 ) [Zdjęcia: 33]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kazimierza Wielka Krzysztof Słoń Andrzej Bętkowski Andrzej Duda Anna Krupka RK Kazimierza Wielka RK Kielce Adam Bodzioch Jan Nowak Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Andrzej Duda z wizytą w Kazimierzy Wielkiej [ZAPIS RELACJI]

Andrzej Duda z wizytą w Kazimierzy Wielkiej [ZAPIS RELACJI]

Prezydent RP z historyczną wizytą w Kazimierzy Wielkiej [OGLĄDAJ]

Prezydent RP z historyczną wizytą w Kazimierzy Wielkiej [OGLĄDAJ]