Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielecki teatr będzie współprowadzony przez ministerstwo

To już pewne - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie organem współprowadzącym Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Autor: Monika Miller

10.11.2019 19:39

image Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

- To dobra wiadomość dla świętokrzyskiej kultury - mówi poseł Krzysztof Lipiec, lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie. - Mam przekonanie, że to z całą pewnością przyczyni się do tego, iż instytucja będzie jeszcze prężniej się rozwijała. Ta zmiana wiąże się także z większym finansowaniem - dodaje parlamentarzysta.

Obecnie siedziba teatru jest przygotowywana do remontu i wciąż poszukiwane są pieniądze na ten cel. Dzięki współprowadzeniu instytucji przez ministerstwo, będzie możliwe pozyskanie rządowych funduszy na modernizacje gmachu.

Przypomnijmy, że wartość inwestycji szacowana jest na ponad 77 mln zł. Do tej pory zagwarantowane środki to łącznie ponad 20 mln zł.

Poseł Krzysztof Lipiec dodaje, że cieszy go fakt, iż Michał Kotański, dyrektor teatru jest osobą, która wpisuje się w narodową kulturę. Parlamentarzysta wymienia tu między innymi sukces spektaklu „Hamlet”, wyreżyserowanego przez Michała Kotańskiego w Teatrze Telewizji.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości współprowadzeniem zostały objęte Muzeum Narodowe w Kielcach i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Teatr Żeromskiego RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Teatr imienia Stefana Żeromskiego próbuje dopiąć budżet modernizacji swojej siedziby

Teatr imienia Stefana Żeromskiego próbuje dopiąć budżet modernizacji swojej siedziby