Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W poniedziałek Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019. Są jeszcze wolne miejsca

11 listopada o godzinie 13.00 z płyty głównej stadionu miejskiego przy ul. Świętokrzyskiej ruszy bieg na 10 km oraz marsz nordic walking na 5 km w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019. W sumie spodziewanych jest około 1500 uczestników, w tym ponad tysięczna rzesza młodych biegaczy z ostrowieckich szkół.

Autor: Jakub Rożek

10.11.2019 15:26

image Ostrowieckie Biegi Niepodległości Fot. / MOSiR Ostrowiec

- Jeszcze są miejsca, a zapisy prowadzić będziemy w biurze zawodów do rana w poniedziałek - informuje Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR, który jest głównym organizatorem imprezy.

Biuro zawodów zostanie otwarte w poniedziałek już o godzinie 8.00, a usytuowane będzie w sali konferencyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR (zewnętrzne wejście). Do godziny 12.00 lub do wyczerpania przyjętych limitów (400 osób w biegu na 10 km oraz 100 osób w marszu nordic walking) będą w nim kontynuowane zapisy. W hali będzie też można odebrać swój pakiet startowy, w skład którego wchodzić będzie m.in. okazyjna koszulka.

Trasa 10-kilometrowego biegu połączy dolną i górną część miasta. Przebiegać będzie kolejno ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety - kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja, ul. Traugutta i ul. Świętokrzyską do Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO.

Trasa biegu nordic walking na Alei 3 Maja (na wysokości kina Etiuda) skręci w Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i znów połączy się z biegiem na ul. Mickiewicza.

Na mecie, na najlepszych uczestników biegu głównego, oprócz pięknego medalu czekać będą atrakcyjne nagrody. Finansowe w wysokości 700, 500 i 400 zł trafią do najszybszych biegaczy w klasyfikacjach open mężczyzn i kobiet. Podium w kategoriach wiekowych mężczyzn (2004-1990, 1989-1980, 1979-1970, 1969-1960 oraz 1959 i starsi) i kobiet (2004-1990, 1989-1980, 1979 i starsze) będą warte odpowiednio 300, 200 i 100 zł. Pierwsza trójka w klasyfikacji „Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego”, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, także otrzyma nagrody finansowe, odpowiednio 300 zł za 1 miejsce, 200 zł za 2 miejsce i 100 zł za 3 miejsce.

Cenne nagrody rzeczowe otrzymają również najlepsi ostrowczanie i ostrowczanki, którzy zajmą miejsca od 4 do 15. Pamiętać jednak trzeba, że aby zostać sklasyfikowanym w kategorii „Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego” niezbędne będzie przejście pozytywnej weryfikacji w biurze zawodów. Warunkiem koniecznym jest bowiem udokumentowane  zameldowanie na pobyt stały (dowodem osobistym lub zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta).

Podczas poniedziałkowej imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na leczenie Oskarka Kubickiego, sześciolatka z Chmielowa. W lutym tego roku zdiagnozowano u chłopca rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG).

Patronem medialnym Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019 jest Polskie Radio Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

biegi RK Ostrowiec Św. Ostrowieckie Biegi Niepodległości
other news

Podobne wiadomości

Ostrowieckie Biegi Niepodległości dla Oskarka Kubickiego

Ostrowieckie Biegi Niepodległości dla Oskarka Kubickiego

Ostrowieckie biegi niepodległości coraz bliżej. Zapisy trwają

Ostrowieckie biegi niepodległości coraz bliżej. Zapisy trwają

Ostrowieckie Biegi Niepodległości - ruszyły zapisy

Ostrowieckie Biegi Niepodległości - ruszyły zapisy