Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czujki tlenku węgla dla starszych mieszkańców powiatu opatowskiego

Powiat opatowski już po raz drugi w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” promuje instalację czujników tlenku węgla. W najbliższą środę przekaże 15 takich czujek.

Autor: Emilia Sitarska

09.11.2019 12:37

image Starostwo Powiatowe w Opatowie Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Starosta opatowski Tomasz Staniek informuje, że na terenie powiatu każdego roku dochodzi do zatruć tlenkiem węgla, czy pożarów, dlatego tak ważne są kampanie informacyjne. W najbliższą środę mieszkańcy powiatu będą mogli dowiedzieć się więcej na ten temat, a także zdobyć czujkę.

– W starostwie akcja ze strażakami będzie promowała czujniki czadu. W naszym powiecie nadal dochodzi do zatruć lub pożarów – mówi starosta Staniek.

Jak informuje Artur Kargulewicz, kierownik wydziału zarządzania kryzysowego w opatowskim starostwie, akcja skierowana jest głównie do osób starszych. Czujniki w pierwszej kolejności otrzymają osoby powyżej 70 lat, samotnie mieszkające, ogrzewające pomieszczenia paliwem stałym lub innymi urządzeniami, np. piecykami gazowymi.

To już druga tego typu akcja w opatowskim starostwie. Jak zauważa komendant Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie st. kpt. Sylwester Kochanowicz, podobne inicjatywy zawsze przynoszą zauważalne efekty, coraz częściej spotyka się świadomych mieszkańców powiatu. W tym roku czujka uratowała życie 7-latkowi.

– Na terenie miasta prawdopodobnie nieodpowiednio funkcjonująca terma spowodowała powstanie tlenku węgla w sytuacji, gdy z łazienki korzystał 7-latek. Czujka za 100 złotych i odpowiednia reakcja rodziców zdrowie dziecka uratowały – informuje Sylwester Kochanowicz.

W czasie środowej akcji strażacy uczyć będą także  jak udzielać pierwszej pomocy. Wszystkim 15 osobom pomogą także zamontować czujki w mieszkaniach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Opatów Straż Pożarna Starostwo Powiatowe czujnik czadu RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Kielce kończą z rozdawaniem darmowych czujników czadu

Kielce kończą z rozdawaniem darmowych czujników czadu

Strażacy z Pińczowa rozdają czujniki czadu

Strażacy z Pińczowa rozdają czujniki czadu

Ostatnie czujniki czadu. Miasto zrezygnuje z programu?

Ostatnie czujniki czadu. Miasto zrezygnuje z programu?

Oszuści sprzedają czujniki czadu

Oszuści sprzedają czujniki czadu