Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO GDAŃSK. Autokar z Gdańska miał wypadek koło Hamburga. 31 osób poszkodowanych

W porannym wypadku polskiego autokaru na autostradzie A1 w Niemczech zostało poszkodowanych 31 osób. W okolicy Stapelfeld na trasie w kierunku Hamburga autobus zjechał z drogi, uderzył w barierę i przewrócił się na bok.

09.11.2019 10:06 / Aktualizacja 09.11.2019 14:12
Źródło: Radio Gdańsk, IAR

image   Fot. / TVP Info

Jak powiedział wicekonsul Adam Borkowski, miejscowa policja przekazała polskim służbom konsularnym, że wśród poszkodowanych nie ma osób w stanie zagrożenia życia. Nie ma również ofiar śmiertelnych.
Wicekonsul zapewnił, że służby konsularne zapewnią opiekę obywatelom polskim poszkodowanym w wypadku i są w kontakcie ze szpitalami, do których trafili ranni. Konsulat ustala, ile dokładnie osób jest hospitalizowanych i w których szpitalach się znajdują.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara potwierdza informacje służb konsularnych, że w wyniku wypadku polskiego autokaru w Niemczech nikt nie zginął, a życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo: - Nie ma żadnych ofiar śmiertelnych. Ich stan nie jest zagrażający życiu.
 
Ewa Suwara poinformowała, że autokarem podróżowało 50 osób. Służby konsularne ustalają ich tożsamość, bo przewoźnik nie miał dokładnej listy podróżnych.