Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy rząd to kontynuacja dobrej zmiany

Po zakończeniu posiedzenia komitetu politycznego PiS w piątek wieczorem premier Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Premier zapewnił, że PiS chce kontynuować wszystkie zapowiedzi i programy.

Autor: Michał Kita

08.11.2019 21:38

image   Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Krzysztof LipiecFot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, stwierdził, że nowy skład gabinetu Mateusza Morawieckiego został skonstruowany na miarę wyzwań, jakie stoją przed Polską.

- Nowy rząd pokaże ważne kierunki działań, jakie są przed nami. To między innymi pełna koncentracja na polityce klimatycznej. To rzecz niezmiernie ważna, która skutkuje na gospodarkę, czyste powietrze, a także na funkcjonowanie wszystkich obywateli. Dobrze, że został powołany resort ds. klimatu. To kwestia, która będzie nas szczególnie zajmowała zwłaszcza w kontekście polityki europejskiej i negocjowania pakietu klimatycznego korzystnego dla Polski - zaznacza.

Zdaniem Krzysztofa Lipca, szefami nowych resortów zostały osoby, które są ekspertami w danych dziedzinach i będą dobrze wypełniać swoje role.

- Jestem przekonany, że ten rząd wypełni misję, która jest przed Prawem i Sprawiedliwością w nowej kadencji. A ministrowie będą działać razem na rzecz budowy państwa dobrobytu - dodaje.

Anna KrupkaFot. Karol Żak / Radio Kielce

Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki podkreśla, że zaprezentowany przez premiera Mateusza Morawieckiego skład rządu jest kontynuacją dotychczasowej polityki Prawa i Sprawiedliwości.

- Chcemy zachować dynamikę dobrych zmian i dynamikę rozwoju. Pewne zmiany w rządzie są naturalne i dopasowane do obecnej sytuacji i układu sił, także tego w Zjednoczonej Prawicy. Można podsumować to w trzech słowach - kontynuacja, odpowiedzialność, wiarygodność - komentuje świętokrzyska parlamentarzystka.

Piotr WawrzykFot. Kamil Król / Radio Kielce

Poseł Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych komentując zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego skład nowego gabinetu, stwierdził, że ma on charakter kontynuacji i wzmocnienia polskiego rządu.

- Zauważalny jest także bardziej wyspecjalizowany podział kompetencji między poszczególnymi resortami, czego przykładem jest to, że turystyka trafia do kwestii związanych z rozwojem. W tej chwili turystyka jest jednym z elementów rozwoju, więc można powiedzieć, że jest to naturalna kolej rzeczy - komentuje.

Odnosząc się do podziału kompetencji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk zauważył, że jest to powrót do tego, co funkcjonowało przed zmianą, którą wprowadził minister Sikorski w rządzie PO-PSL.

- Wtedy sprawy europejskie podlegały pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, taki model funkcjonuje też w niektórych krajach Unii - zauważa.

ZOBACZ SKŁAD NOWEGO RZĄDU

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Anna Krupka Prawo i Sprawiedliwość Piotr Wawrzyk