Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO POZNAŃ. W Gnieźnie pierwszy dzień rywalizacji filmowców

Rozpoczęła się trzynasta edycja Offeliady - to ogólnopolski Festiwal filmów krótkometrażowych i niezależnych.

08.11.2019 20:43
Źródło: Radio Poznań

image Fot. Rafał Muniak / Radio Poznań

- Widzowie i jury wybierają najlepsze produkcje, dokumenty, fabuły i animacje. Z ponad 200 nadesłanych, do konkursu zakwalifikowano 34 - mówi o poziomie filmów konkursowych dyrektor festiwalu Piotr Wiśniewski.

- Typowy miłośnik filmów nie rozróżni czy ma do czynienia z filmem offowym czy z kinem mainstreamowym. Często w tych filmach występują też profesjonalni aktorzy. Kino offowe najbardziej wie co się aktualnie dzieje w sercach Polaków. To są też często świetne komedie jak choćby „Juliusz” w reż. Aleksandra Pietrzaka, który był laureatem naszego festiwalu. Na jednym filmie płaczemy, by za chwilę na drugim szczerze się zaśmiać. Jedno co łączy te film to szczerość wypowiedzi - podkreślił.

Wśród jurorów oceniających młodych filmowców są: krytyk filmowy znany z anteny Radia Poznań Wiesław Kot i Jakobe Mansztajn, poeta i bloger, połowa duetu Make Life Harder. Festiwalowi towarzyszą wieczorne koncerty i spotkania z autorami filmów. Najlepsze produkcje zostaną nagrodzone statuetkami „Offelii” w niedzielę.