Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Waterpoliści KSZO Ostrowiec rozpoczynają sezon. Na początek Alfa Gorzów Wlkp.

Wyjazdowym dwumeczem z Alfą Gorzów Wielkopolski piłkarze wodni KSZO Ostrowiec inaugurują rozgrywki ekstraklasy. Spotkania na gorzowskiej Słowiance rozpoczną się w sobotę o godzinie 19.00, a w niedzielę o godzinie 9.00. „Pomarańczowo-czarni” wracają do elity po 18. latach, gdy w 2001 roku po raz dziewiąty w historii zostali drużynowymi mistrzami Polski.

Autor: Jakub Rożek

08.11.2019 18:15

image Waterpoliści KSZO Ostrowiec Fot. / facebook.com/Kszowaterpolo

Ostrowczanie powinni rozpocząć rozgrywki trzy tygodnie temu, ale wówczas siedmiu zawodników KSZO powołanych było do juniorskiej reprezentacji Polski na turniej w Wilnie, który „biało-czerwoni” wygrali. Dlatego też mecze z mistrzami Polski ŁSTW Łódź zostały przełożone. Również spotkania gorzowian z zespołem Arkonii Szczecin zostały przełożone, a więc dla obydwu drużyn będzie to inauguracja sezonu.

- Z Alfą spotkaliśmy się tuż przed ligą na turnieju w Poznaniu i padł remis 14:14, dlatego pełni optymizmu jedziemy w tę długą podróż. Przypomnę, że mamy najmłodszy zespół w lidze złożony przede wszystkim z 19-latków, których prowadzę do dziewięciu lat, gdy stawiali pierwsze kroki w piłce wodnej. Szkoda, że nie udało się znaleźć funduszy na wzmocnienia, bo kilku niezłych zawodników chciało grać w Ostrowcu. Wierzę, że z każdym meczem będziemy nabierać doświadczenia i nie damy z siebie zrobić „chłopców do bicia” - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce trener KSZO Robert Serwin.

Ostrowczanie pojechali do Gorzowa w pełnym składzie. Wszyscy zawodnicy są w pełni sił i gotowi do gry.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KSZO Ostrowiec RK Ostrowiec Św. Inne dyscypliny waterpolo
other news

Podobne wiadomości

Mało gościnni waterpoliści KSZO Ostrowiec

Mało gościnni waterpoliści KSZO Ostrowiec

Juniorskie waterpolo na Rawszczyźnie

Juniorskie waterpolo na Rawszczyźnie