Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

OSP w Złotej z nowym wozem

Nowoczesny wóz strażacki wart 800 tys. zł trafił na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej w gminie Samborzec. - Zastąpi on 40-letni pojazd, który sprawiał ratownikom mnóstwo problemów - informuje Filip Kiliański, naczelnik OSP.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

08.11.2019 15:53

image 08.11.2019 Złota. Przekazanie nowego wozu dla OSP w Złotej Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wojewoda Agata Wojtyszek jest przekonana, że ten zakup był niezbędny.

- Podczas wiosennej powodzi, kiedy strażacy ze Złotej ratowali wały, byłam tu razem z komendantem głównym straży. Usłyszeliśmy od druhów, jak bardzo potrzebują tego wozu. Nie było to łatwe, ale udało się - dodała wojewoda.

Wiceminister sportu Anna Krupka podkreśla, że nowoczesny samochód to forma podziękowania dla strażaków za to, że w dzień i w nocy stoją na straży bezpieczeństwa swoich sąsiadów, znajomych i rodzin.

Poseł Marek Kwitek z PiS przypomniał, że od 2015 roku o 30 proc. zwiększyły się nakłady na ochotnicze straże pożarne w naszym kraju. W tym czasie, do jednostek OSP przekazano ponad 500 samochodów.

- Wyposażenie, sprawność, podnoszenie kwalifikacji jest najważniejsze i rząd robi w tej sprawie bardzo dużo - powiedział poseł.

Z tą opinią zgodził się brygadier Krzysztof Ciosek, komendant wojewódzki PSP w Kielcach, który poinformował, że w tym roku do ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu trafi w sumie 16 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

- Z każdym rokiem jest ich więcej. Obecnie ochotnicze straże pożarne praktycznie nie ustępują wyposażeniem formacji zawodowej - podkreślił komendant.

Wójt Samborca Witold Surowiec poinformował, że jednostka w Złotej, w porównaniu z innym w gminie jest najczęściej dysponowana do różnego rodzaju zdarzeń. Ze względu na bliskie sąsiedztwo z Sandomierzem bierze udział w akcjach podejmowanych w mieście. Jednostka specjalizuje się też w ratownictwie wodnym.

Pieniądze na zakup samochodu strażackiego pochodziły przede wszystkim z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i budżetu gminy. Pewną kwotę dołożył także komendant główny PSP oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu.

Przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego połączone było z otwarciem nowego garażu w remizie strażackiej oraz jubileuszem 90-lecia istnienia OSP w Złotej.

Złota. Przekazanie nowego wozu dla OSP w Złotej (08.11.2019) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

OSP Marek Kwitek Anna Krupka Agata Wojtyszek RK Sandomierz Złota Brygadier Krzysztof Ciosek
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda na przekazaniu samochodu dla OSP Jurkowice

Wojewoda na przekazaniu samochodu dla OSP Jurkowice

Nowy wóz dla OSP w Jurkowicach

Nowy wóz dla OSP w Jurkowicach

Strażacy z OSP z Brudzowa z gratulacjami od wojewody świętokrzyskiego

Strażacy z OSP z Brudzowa z gratulacjami od wojewody świętokrzyskiego

Ochotnicy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu [LISTA OSP]

Ochotnicy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu [LISTA OSP]