Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Żołnierze opanują w sobotę Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne

Aneta Sławek z centrum mówi, że odwiedzający będą mogli zobaczyć wojskowe pojazdy i uzbrojenie.

Autor: Daniel Lenart

07.11.2019 15:49

image Podzamcze Chęcińskie. Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- W ogrodach doświadczeń przed centrum nauki odbędzie się uroczystość w celu uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Zaprosiliśmy żołnierzy z kieleckiego Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz przedstawicieli X Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie można zobaczyć pojazdy wojskowe, na przykład hummery, ale też saperską „Topolę". To pojazd przeznaczony do transportowania niewybuchów. Będzie też „Skorpion”, czyli pojazd patrolowy - informuje Aneta Sławek.

Z kolei w niedzielę w Podzamczu Chęcińskim odbędzie się SPIN-Day. Aneta Sławek informuje, że jest on promocją nauki oraz instytucji, które ją popularyzują.

- Przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty i eksperymenty naukowe dla dzieci, rodziców i seniorów. Tematem wiodącym jest ochrona środowiska. Będziemy badać, jak zanieczyszczenia wody i powietrza wpływają na żyjące organizmy - mówi Aneta Sławek.

Dla amatorów mocnych i bardzo zimnych wrażeń przygotowano pokazy naukowe z wykorzystaniem ciekłego azotu. Osoby, które podadzą przy wejściu hasło Spin Day, będą miały zniżkę w wysokości 50 procent.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Podzamcze Chęcińskie Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Chęcinach RK Kielce