Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niepełnosprawność bez barier na scenie

Osoby niepełnosprawne zaprezentowały swoje aktorskie talenty. Okazją do wspólnego spotkania integracyjnego były X Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Kałkowie-Godowie.

Autor: Michał Kita

06.11.2019 17:33

image 06.11.2019 Kałków-Godów. X Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak mówi Dorota Jop, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Niepełnosprawnym Radość” w Godowie, które organizuje spotkania teatralne już od dekady, inicjatywa tego typu wydarzenia zrodziła się z potrzeby udostępnienia osobom niepełnosprawnym, czy starszym przestrzeni do realizacji swoich pasji i zainteresowań aktorskich.

- Spotkania teatralne dają możliwość zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i starszym prezentacji swoich osiągnięć aktorskich, które doskonalą na co dzień w swoich placówkach. W przeglądzie biorą udział m.in. członkowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, czy środowiskowych domów samopomocy. W tym roku mamy także przedstawicieli klubu seniora, czy koło gospodyń wiejskich. Takie spotkania to przestrzeń do integracji międzypokoleniowej z udziałem sztuki i kultury. Mamy nadzieję, że to daje tym osobom wiele satysfakcji i radości - zaznacza.

Patronat honorowy nad X Spotkaniami Teatralnymi Osób Niepełnosprawnych objęła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która podkreśla, że takie przedsięwzięcia pokazują, jak ważna jest integracja międzypokoleniowa, a także pokazywanie, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem w realizowaniu swoich pasji.

- Osoby niepełnosprawne mogą dać nam wiele radości, ale pokazują także, jak można walczyć ze swoimi słabościami. Te osoby radzą sobie w doskonały sposób, pokazując w swych przedstawieniach niesamowity artyzm - mówi Agata Wojtyszek.

W X Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych wzięło udział osiem grup z placówek z terenu powiatu starachowickiego.

Galeria zdjęć Kałków-Godów. X Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych (06.11.2019) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kałków Niepełnosprawni Agata Wojtyszek RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Niepełnosprawni otrzymali promesy na założenie własnych firm

Niepełnosprawni otrzymali promesy na założenie własnych firm

Niepełnosprawni w Jędrzejowie mają nowy internat

Niepełnosprawni w Jędrzejowie mają nowy internat

Niepełnosprawni mogą liczyć na kolejne wsparcie

Niepełnosprawni mogą liczyć na kolejne wsparcie

Integracja poprzez sport. Niepełnosprawni prezentowali swoje umiejętności

Integracja poprzez sport. Niepełnosprawni prezentowali swoje umiejętności