Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkańcy Wolicy doczekają się nowej przychodni zdrowia

Nowy ośrodek zdrowia powstanie w Wolicy, w gminie Chęciny. Budynek, w którym obecnie mieści się filia chęcińskiego Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej ma już ponad sto lat i jest niefunkcjonalnym obiektem - informuje Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

Autor: Iwona Murawska

05.11.2019 13:45

image 05.11.2019. Wolica. Przychodnia Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

05.11.2019. Wolica. PrzychodniaFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Także lokalizacja obecnej przychodni nie jest najlepsza, ponieważ znajduje się przy ruchliwej drodze, a nie ma tam parkingu. Dlatego od kilku lat pracowaliśmy nad tym, by zaprojektować zupełnie nowy obiekt. Na ten cel dokupiliśmy część działki w pobliżu Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy. Przy tych budynkach jest także parking, doprowadzone zostały również media, czyli woda i prąd - mówi Robert Jaworski.

Gmina uzyskała już pozwolenie na budowę, gotowa jest także dokumentacja inwestycji. Jak dodaje Robert Jaworski, budynek przychodni będzie parterowy, przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wolica. Wizualizacja przychodniFot. Urząd Miasta i Gminy Chęciny

- Powstanie nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Obsługiwał będzie znaczną część naszej gminy, miejscowości takie jak: Wolica, Tokarnia, Ostrów, Wymysłów, Wojkowiec, Sielce i Łukowa. Oczywiście działka, na której powstanie przychodnia zostanie odpowiednio zagospodarowana. Pojawią się tam elementy małej architektury, a także zieleń - dodał burmistrz Jaworski.

Budowa budynku na potrzeby nowej przychodni w Wolicy ma się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch lat. Inwestycja będzie kosztować 4 mln 300 tys. zł.

Wolica. Wizualizacja przychodniFot. Urząd Miasta i Gminy Chęciny

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Wolica ośrodek zdrowia
other news

Podobne wiadomości

W Wolicy będzie nowoczesna przychodnia

W Wolicy będzie nowoczesna przychodnia