Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dobra wiadomość dla maluchów i ich rodziców. Będą nowe żłobki

Kolejne żłobki powstaną w regionie, dzięki wsparciu z funduszy unijnych. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podpisano umowy na tak zwane projekty „żłobkowe”. Ich łączna wartość, to prawie 4,5 mln zł. Ze wsparcia skorzysta niemal 200 osób z województwa świętokrzyskiego.

Autor: Izabela Mortas

04.11.2019 11:46

image 04.11.2019. Kielce. Podpisanie umów na projekty żłobkowe. Na zdjęciu (od lewej): Agata Mundzik - kierownik Centrum Usług Wspólnych w gminie Mirzec, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Fot. / Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Projekty zakładają utworzenie dwóch żłobków i jednego klubu dziecięcego, łącznie dla 97 maluchów z gmin: Morawica, Mirzec i Sandomierz. Dzięki temu szansę na powrót do pracy zyska prawie 100 rodziców.

- Bardzo się cieszymy z tych projektów, które z jednej strony gwarantują opiekę najmłodszym, a z drugiej powodują, że ich rodzice, głównie mamy, mogą wrócić do pracy. Dla osób, które wychowują dziecko to ważne wsparcie, bo nie mogą się odnaleźć na rynku pracy po wieloletniej nieobecności - mówi wicemarszałek województwa Renata Janik.

Dofinansowanie otrzymały trzy projekty: żłobek „Mali odkrywcy” w Sandomierzu, klub dziecięcy „Bączek” w Tychowie Starym w gminie Mirzec oraz Samorządowy Żłobek w Morawicy.

Największy projekt będzie realizowany w Morawicy. Powstanie tam 50 miejsc w nowym żłobku - zapowiada zastępca burmistrza Marcin Dziewięcki.

- W tej chwili mamy jeden żłobek w Bilczy dla 74 dzieci. Nowy utworzymy w Morawicy poprzez rozbudowanie istniejącego przedszkola o nowe skrzydła. Poza dwiema nowymi grupami żłobkowymi chcemy utworzyć także trzy grupy przedszkolne - informuje.

Adaptacja sal zajmie prawdopodobnie rok. Żłobek ma być dostępny dla dzieci od 2021 roku.

W Sandomierzu powstanie żłobek na 30 dzieci. Dofinansowanie unijne umożliwi stworzenie między innymi kuchni i wyposażenie w atestowane meble oraz zabawki dla dzieci dwóch sal.

Obok żłobka zostanie utworzony bezpieczny plac zabaw dla maluchów.

W Tychowie Starym powstanie z kolei nowy klub dziecięcy dla 12 dzieci z gminy Mirzec.

04.11.2019. Kielce. Podpisanie umów na projekty żłobkowe. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Agata Mundzik - kierownik Centrum Usług Wspólnych w gminie Mirzec i Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

icon-tag

Tagi do tego wpisu

żłobek Renata Janik RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kolejny żłobek na mapie Kielc. Dzięki wsparciu z programu „Maluch Plus”

Kolejny żłobek na mapie Kielc. Dzięki wsparciu z programu „Maluch Plus”

W listopadzie w Kazimierzy Wielkiej będzie żłobek

W listopadzie w Kazimierzy Wielkiej będzie żłobek

Przybywa dzieci. Kolejny żłobek powstanie w regionie

Przybywa dzieci. Kolejny żłobek powstanie w regionie