Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Solcu więcej miejsca na kulturę

Dobiegają końca prace związane z rozbudową budynku Gminnego Centrum Kultury w Solcu–Zdroju. Do dotychczasowej siedziby dobudowany został trzykondygnacyjny nowoczesny budynek o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych.

Autor: Marta Gajda

31.10.2019 19:50

image 31.10.2019 Solec-Zdrój. Dobiegające końca prace związane z rozbudową budynku Gminnego Centrum Kultury Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jak informuje Piotr Kalita, zastępca wójta - w nowoczesnym obiekcie na parterze znajdzie się biblioteka publiczna, która obecnie mieści się w plebanii. Na pierwszym piętrze będzie również sala wystawiennicza wraz z salą konferencyjną, z kolei na trzecim piętrze pomieszczenia przeznaczone na działalność Gminnego Centrum Kultury: sale zajęć i sale prób dla zespołów muzycznych wyposażone w nowe meble oraz pianino. Ponadto budynek będzie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych dzięki zamontowanej windzie. Również elewacja starego budynku centrum kultury będzie odnowiona.

- Prace są już praktycznie na ukończeniu. Aktualnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe. Remont w zdecydowanej mierze ma poprawić funkcjonowanie Gminnego Centrum Kultury. Sale są wyciszone. To ma rozwiązać problemy wzajemnego przeszkadzania młodzieży przebywającej równocześnie na innych zajęciach - mówi Piotr Kalita.

31.10.2019 Solec-Zdrój. Dobiegające końca prace związane z rozbudową budynku Gminnego Centrum KulturyFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Mieszkańcy Solca-Zdroju podkreślają, że rozbudowa Gminnego Centrum Kultury daje możliwość poszerzenia, ale i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej, również dla kuracjuszy. Według nich każda inwestycja w kulturę to najlepiej zainwestowane pieniądze publiczne.

Justyna Błaszczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury zaznacza, że do tej pory warunki lokalowe nie pozwalały na organizację wielu wydarzeń kulturalnych. Jak podkreśla, inwestycja była konieczna i wyczekiwana od dawna.

- Na wiele inicjatyw nie mogliśmy sobie pozwolić ze względu na ograniczoną powierzchnię. Cieszę się, że w końcu będziemy mogli organizować wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych, szczególnie wieczorami - mówi Justyna Błaszczyk.

Zgodnie z umową obiekt ma być gotowy do końca listopada.

Koszt rozbudowy Gminnego Centrum Kultury to prawie 3 miliony złotych, z czego dofinansowanie unijne, jak i fundusze z budżetu państwa stanową ponad 1,5 miliona złotych.

To jedno z zadań dużego projektu, który oprócz rozbudowy budynku Gminnego Centrum Kultury obejmuje: przebudowę sali sportowej na salę widowiskową wraz z zagospodarowaniem terenu, zakup sceny mobilnej wraz z nagłośnieniem i oświetleniem oraz zagospodarowanie fragmentu zabytkowego parku w Zborowie polegające na pielęgnacji istniejącego drzewostanu, nasadzeniu nowej roślinności, utworzeniu alejek i montażu obiektów małej architektury.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Solec-Zdrój Centrum Kultury RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Jak wygląda Solec przyszłości? [WIZUALIZACJA]

Jak wygląda Solec przyszłości? [WIZUALIZACJA]

Gmina Solec-Zdrój inwestuje w kulturę

Gmina Solec-Zdrój inwestuje w kulturę

Solec na starych fotografiach

Solec na starych fotografiach