Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Korona Handball nad przepaścią. Klub będzie dalej funkcjonował

Korona Handball znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale piłkarki ręczne pierwszego zespołu wciąż będą występować na pierwszoligowych parkietach. Utrzymana zostanie również ciągłość szkolenia w grupach młodzieżowych. Zarząd kieleckiego klubu wydał oświadczenie w tej sprawie.

Autor: Rafał Szymczyk

28.10.2019 11:25

image 19.10.2019 Kielce. Piłka ręczna kobiet. I liga. Mecz Korona Handball - Cracovia 1906 Kraków Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Największym problemem dla Korony Handball jest ograniczenie środków finansowych, które dotychczas przekazywał na funkcjonowanie klubu największy mecenas, czyli miasto Kielce.

Zarząd stowarzyszenia spotkał się w minionym tygodniu z prezydentem Bogdanem Wentą oraz jego zastępcą Danutą Papaj. Władze Korony Handball zostały poinformowane, że ze względu na trudną sytuację finansową, w jakiej znalazło się miasto, zarówno w tym, jak i przyszłym roku klub musi się liczyć ze znacznym ograniczeniem pomocy.

Władze stowarzyszenia poczyniły już szereg kroków mających na celu utrzymanie drużyny w I lidze i uratowanie klubu przed likwidacją. Szczypiornistki pierwszego zespołu zgodziły na się 30-procentową obniżkę kontraktów. Trener Paweł Tetelewski sam wnioskował o ograniczenie wynagrodzenia, a asystent trenera Tomasz Błaszkiewicz zupełnie z niego zrezygnował, ale wciąż szkoli bramkarki Korony Handball.

Ze względu na problemy finansowe kielecki klubu wypożyczył do EKS Start Elbląg bramkarkę Aleksandrę Orowicz, rozwiązał kontrakty ze skrzydłową Olesią Parandii, obrotową Pauliną Piwowarczyk i rozgrywającą Edytą Charzyńską.

Oświadczenie Zarządu
Stowarzyszenie Korona Handball Kielce

Zarząd Stowarzyszenia Korony Handball Kielce  odbył w minionym tygodniu spotkanie z Panem Prezydentem  Bogadanem Wentą oraz Zastępcą Prezydenta Panią Danutą Papaj. W czasie spotkania omówione zostały zasady i możliwości dalszej współpracy Stowarzyszenia Korona Handball z Miastem Kielce, które jest największym mecenasem naszego klubu.
Środki jakie może pozyskać Stowarzyszenie Korona Handball Kielce, tytułem promocji miasta poprzez występy pierwszego zespołu, ze względu na obecną sytuację finansową miasta, zostaną znacznie ograniczone zarówno w tym oraz przyszłym roku kalendarzowym.
Mając na uwadze powyższy fakt oraz determinację Zarządu Stowarzyszenia co do dalszego funkcjonowania Klubu, Zarząd podjął już szereg trudnych działań mających na celu utrzymanie pierwszego zespołu oraz zapewnienia ciągłości szkolenia drużyn młodzieżowych.
Należy podkreślić, że wszystkie zawodniczki aktualnie reprezentujące Koronę Handball zaakceptowały 30% obniżki wynagrodzeń oraz zadeklarowały chęć dalszego reprezentowania Klubu. Trener Paweł Tetelewski sam wnioskował o ograniczenie wynagrodzenia, a asystent trenera Tomasz Błaszkiewicz zrezygnował z kontraktu nadal szkoląc nieodpłatnie bramkarki naszego Stowarzyszenia.
Jako Zarząd klubu jesteśmy przekonani, iż pomimo trudności finansowych pierwsza drużyna będzie w stanie skutecznie walczyć o zwycięstwo w rozgrywkach 1ligi. Zwracamy się również do wszystkich, którym zależy na powrocie naszych zawodniczek do krajowej elity o każdą formę wsparcia. Należy podkreślić,  że Korona Handball to najbardziej kielecki z wszystkich kieleckich zespołów zbudowany w prawie 90 % z zawodniczek wychowanych w Kielcach przez kieleckich szkoleniowców.

Zarząd Stowarzyszenia
Korona Handball Kielce
Kielce 28.10.2019 r.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Bogdan Wenta Suzuki Korona Handball Kielce Paweł Tetelewski RK Kielce Danuta Papaj Aleksandra Orowicz Tomasz Błaszkiewicz Edyta Charzyńska Olesia Parandi Paulina Piwowarczyk Piłka ręczna - I liga kobiet
other news

Podobne wiadomości

„Koroneczki” gromią w Poznaniu

„Koroneczki” gromią w Poznaniu

Edyta Charzyńska odchodzi z Korony Handball

Edyta Charzyńska odchodzi z Korony Handball

Korona Handball rozstała się z dwoma zawodniczkami

Korona Handball rozstała się z dwoma zawodniczkami

Korona Handball zdecydowanie lepsza od innego pierwszoligowca

Korona Handball zdecydowanie lepsza od innego pierwszoligowca