Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Senatorowie czekają już tylko na zaprzysiężenie [SYLWETKI]

Senatorowie wybrani w październikowych wyborach odebrali zaświadczenia o zdobyciu mandatu w X kadencji Senatu. Dokumenty z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wiesława Kozielewicza odebrali także parlamentarzyści reprezentujący województwo świętokrzyskie.

Autor: Michał Kita

25.10.2019 11:00

image 25.10.2019. Warszawa. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na senatora. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki, Krzysztof Słoń i Jacek Włosowicz - PiS Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Galeria zdjęć

25.10.2019. Warszawa. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na senatora. Na zdjęciu (od lewej): senator Jarosław Rusiecki - PiS i senator Jacek Włosowicz z klubu PiS(Zdjęcia: [25])

Zdaniem senatora Jarosława Rusieckiego z Prawa i Sprawiedliwości, momentowi wręczenia potwierdzenia wyboru zawsze towarzyszą emocje. Jak zaznaczył, pracy senatorów przyświeca motto „dobro obywateli najwyższym prawem".

- Wręczenie zaświadczeń o wyborze to także moment, w którym myślimy o przyszłości, jaka będzie nadchodząca kadencja, w której czeka nas wiele wyzwań. Moje cele jakie sobie stawiam to pracowitość, systematyczność i skuteczność w działaniu, tak aby ziemia świętokrzyska mogła się dalej rozwijać. Wierzę w to, że w kolejnej kadencji Senat pozostanie izbą refleksji, zadumy i wyciągania wniosków - mówi Jarosław Rusiecki.

Senator Jacek Włosowicz z klubu PiS stwierdził, że możliwość udziału w uroczystości jest efektem wysokiego poparcia i zaufania, którym 13 października obdarzyli go wyborcy.

- To bardzo duże zobowiązanie, aby zrealizować to, co wspólnie jako Zjednoczona Prawica zaplanowaliśmy dla Polski i Polaków. Przez ostatnie cztery lata pokazaliśmy, że nie obiecujemy, ale planujemy i później skutecznie realizujemy swoje pomysły. Mam nadzieję, że kolejne cztery lata również będą takim okresem, kiedy zarówno mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, jak i całego kraju będą mogli korzystać z dobrych owoców naszej pracy - zaznacza.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości z Kielc i powiatu kieleckiego stwierdził, że mimo iż po raz trzeci odbiera zaświadczenie o wyborze, za każdym razem odczuwa radość, dumę i wdzięczność wobec wyborców za okazane zaufanie. Jak stwierdził parlamentarzysta, piątkowa uroczystość to także wielki dzień dla polskiej demokracji i polskiej państwowości,

- Jak podkreślał przewodniczący PKW w Polsce Senat jest wtedy, kiedy Polska jest wolna, to właśnie izba wyższa świadczy o naszej niepodległości. Będzie to specyficzna i wyjątkowa kadencja, ponieważ w jej  trakcie będziemy obchodzić stulecie pierwszego po odzyskaniu niepodległości posiedzenia Senatu z 1922 roku. Mam nadzieję, że będzie to dobra kadencja, która przysporzy Rzeczpospolitej i jej obywatelom pożytku, dobrobytu i będzie czuwała nad stanowieniem dobrego prawa - mówi senator.

W Senacie X kadencji najwięcej senatorów - 48 będzie miał klub PiS. 43 będzie reprezentowało Koalicję Obywatelską, 3 - PSL, a 2 będzie miało SLD. W Senacie zasiądzie także 4 senatorów niezależnych, startujących z własnych komitetów wyborczych. Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji odbędzie się 12 listopada.

KRZYSZTOF SŁOŃ - Prawo i Sprawiedliwość

DATA I MIEJSCE URODZENIA: 12 października 1964 roku, Kielce
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Kielce
WYKSZTAŁCENIE: wyższe
UKOŃCZONA SZKOŁA: Politechnika Świętokrzyska - absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego; studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki w szkołach oraz w zakresie organizacji pomocy społecznej
STAN CYWILNY: żonaty
DZIECI: czworo
KONTAKT: Biuro senatorskie Krzysztofa Słonia, Al. IX Wieków Kielc 2a, lok.7, 25-516 Kielce, tel. 41 343 39 25, e-mail: kslon@op.pl, www.krzysztof-slon.pl
W latach 1991-2007 kierownik domu pomocy społecznej w Kielcach. Następnie, do 2011 r., dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach. Związany z Ruchem Światło-Życie oraz Świętokrzyskim Stowarzyszeniem „Niepełnosprawni Plus”. Radny miasta Kielce (1998-2010, przewodniczący rady w latach 2006-2010), radny sejmiku województwa świętokrzyskiego (2010-2011). Członek partii Prawo i Sprawiedliwość od 2002 r., członek zarządu okręgu świętokrzyskiego partii. Senator od 2011 r. (VIII-IX kadencja), pracował w komisjach: regulaminowej, etyki i spraw senatorskich (wiceprzewodniczący); samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Obecnie ponownie jest wiceprzewodniczącym komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich oraz członkiem komisji rodziny, polityki senioralnej i społecznej. W latach 80. był animatorem Ruchu Światło-Życie, od 1985 jest również zaangażowany w działalność organizacji kościelnych oraz pozarządowych wyspecjalizowanych w pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2004) i Srebrnym Krzyżem Zasługi (2008)

JAROSŁAW RUSIECKI - Prawo i Sprawiedliwość

DATA I MIEJSCE URODZENIA: 20 lipca 1961 roku, Nieskurzów Stary, gmina Baćkowice
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Ostrowiec Świętokrzyski
WYKSZTAŁCENIE: wyższe
UKOŃCZONA SZKOŁA: Katolicki Uniwersytet Lubelski - Wydział Nauk Społecznych, socjolog, w latach 1997-2001 odbył studia doktoranckie na tym wydziale
STAN CYWILNY: żonaty
DZIECI: -
KONTAKT: Biuro senatorskie, Al. Jana Pawła II 65 e, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. tel. 41 263 41 11, e-mail: biurorusiecki@tlen.pl
Polityk, socjolog, samorządowiec. Senator IX kadencji, w której sprawował funkcję przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej, pracował również w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Senator VIII kadencji (od 2014 roku), wcześniej poseł na Sejm V, VI, VII kadencji (do 2014 roku). W latach 2006-2010 zasiadał w Radzie Programowej TVP. Radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i wiceprzewodniczący RM w latach 1998-2002, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, przewodniczący klubu radnych PiS (2002-2005).
Nauczyciel akademicki socjologii w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej(1999-2005). Asystent prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w latach 1990-1994, potem pracował w poradnictwie zawodowym w Rejonowym Urzędzie Pracy.
W latach osiemdziesiątych związany z opozycją demokratyczną, kolporter, organizator oprawy recytatorskiej w czasie Mszy Świętych za Ojczyznę w kościele pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. Działał w mieście w Komitecie Obywatelskim „Solidarność”.
Pasjonuje się turystyką górską, historią oręż polskiego oraz partyzanckimi ruchami patriotycznymi na terenie Gór Świętokrzyskich.
W Prawie i Sprawiedliwość od założenia partii w 2001 roku. Od początku zasiada w Radzie Politycznej PiS oraz Świętokrzyskim Zarządzie Okręgowym PiS.

JACEK WŁOSOWICZ - Prawo i Sprawiedliwość

DATA I MIEJSCE URODZENIA: 25 stycznia 1966 roku, Skalbmierz
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: -
WYKSZTAŁCENIE: wyższe
UKOŃCZONA SZKOŁA: Politechnika Krakowska - absolwent Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, Akademia Ekonomiczna w Krakowie - absolwent Wydziału Ekonomii
STAN CYWILNY: żonaty
DZIECI: dwoje
KONTAKT: Biuro senatorskie Jacka Włosowicza, ul. Warszawska 29/3, 25-518 Kielce, tel. 799 261 099, e-mail: jacek@wlosowicz.pl
Polityk, samorządowiec, senator VI, IX i X kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W latach 1995-2005 prowadził własną firmę doradczą w Kielcach. Od 2002 do 2005 roku zasiadał w kieleckiej radzie miasta. W 2005 roku uzyskał mandat senatorski w okręgu kieleckim (z listy Prawa i Sprawiedliwości). W 2009 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał mandat deputowanego startując z listy PiS. W styczniu 2012 roku został sekretarzem tymczasowego zarządu Solidarnej Polski, a na kongresie założycielskim partii w marcu objął funkcję jej skarbnika.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń PiS Jacek Włosowicz Senat Jarosław Rusiecki RK Kielce Państwowa Komisja Wyborcza wybory parlamentarne 2019 Wiesław Kozielewicz
other news

Podobne wiadomości

Posłowie na Sejm odebrali zaświadczenia o wyborze [SYLWETKI]

Posłowie na Sejm odebrali zaświadczenia o wyborze [SYLWETKI]