Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nie tylko Koziołek Matołek w Pacanowie

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie trwa jubileuszowy Zjazd Postaci Bajkowych. To doroczne święto, które od dekady przygotowuje dla dzieci Koziołek Matołek wraz z animatorami z Pacanowa.

Autor: Marta Gajda

13.10.2019 16:08

image 13.10.2019. Pacanów. 10. Zjazd Postaci Bajkowych Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Na każdego, kto przyjdzie do Europejskiego Centrum Bajki, czeka niesamowita okazja do spotkania Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Pana Kleksa i wielu innych postaci.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek m.in. strefy warsztatowe, podczas których najmłodsi uczą się rysować za pomocą piasku oraz świecy plastycznej. Koziołek Matołek zachęca, aby każdy, kto dziś odwiedzi progi ECB, przebrał się za swoją ulubioną postać. Obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby każdy tego dnia poczuł się jak w bajce.

- U mnie z wielu atrakcji skorzystać możecie, jak dzieci wszyscy się poczujecie. Pokażemy Wam magiczną substancję – izomalt i wspólnie wykonamy słodkiego koziołka. Niesamowite słodkości, które dzieci rozbawiają, a rodziców o zawrót głowy nie przyprawiają – zachęca Koziołek Matołek.

Zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice w rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że świetnie się bawią. Poza tym mogą się sporo nauczyć.

O godzinie 15.30 rozpoczął się dynamiczny, przebojowy i pełen pozytywnej energii koncert „Sióstr Wajs & Stonoga”. Impreza potrwa do godziny 17.

Galeria zdjęć Pacanów. 10. Zjazd Postaci Bajkowych (13.10.2019) [Zdjęcia: 22]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Europejskie Centrum Bajki Pacanów Koziołek Matołek RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Koziołek Matołek jedzie do Winnicy

Koziołek Matołek jedzie do Winnicy

Pociągiem do Buska po 13 latach przerwy. Jechał nawet Koziołek-Matołek

Pociągiem do Buska po 13 latach przerwy. Jechał nawet Koziołek-Matołek