Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szydło: niech ponownie połączy nas Polska

- Zaufanie, którym cztery lata temu obdarzyli nas Polacy, było wielkim zobowiązaniem dla Prawa i Sprawiedliwości. Dziś chcemy, aby ponownie połączyła nas Polska - powiedziała podczas świętokrzyskiej konwencji PiS w Kielcach, europoseł Beata Szydło.

Autor: Michał Kita

09.10.2019 19:26

image 09.10.2019. Kielce. Konwencja PiS. Na zdjęciu: europoseł Beata Szydło Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Była premier przypomniała, że w czasach poprzedniej koalicji rządzącej PO-PSL polska wieś była niszczona i marginalizowana poprzez zamykanie szkół, posterunków policji, czy likwidację połączeń autobusowych.

- Wiedzieliśmy, że potrzeba wsparcia polskiej wsi, nie tylko gospodarstw rolników, ale produkcji rolnej, to jest niezwykle ważne i musimy o to walczyć. Dlatego byłam niezwykle dumna, słuchając Janusza Wojciechowskiego, który w Parlamencie Europejskim, mówił z dumą o tym, że to co Europa ma najcenniejszego, to właśnie rolnictwo i wieś - zaznaczyła.

Beata Szydło stwierdziła, że polski komisarz UE do spraw rolnictwa, zrobi wszystko, aby polscy rolnicy mogli mieć poczucie dumy z tego, co robią, ale przede wszystkim poczucie tego, że są traktowani na równi z innymi.

Europoseł zaznaczyła, że filozofia rządów Prawa i Sprawiedliwości pozwala wszystkim obywatelom korzystać z rozwoju gospodarczego, niezależnie od tego, gdzie mieszkają.

- Dlatego uruchomiliśmy programy, które pozwalają budować drogi gminne i powiatowe, odbudowujemy połączenia autobusowe. Przeznaczamy środki na dofinansowanie różnego rodzaju inicjatyw społecznych na polskiej wsi. Przywracamy posterunki policji i te wszystkie instytucje, które były wcześniej likwidowane, także szkoły, które w małych ośrodkach wiejskich są centrami życia społecznego i kulturalnego danej społeczności - mówi Beata Szydło.

Jak zaznaczyła była premier, polska wieś jest także największym beneficjentem rządowych programów społecznych, m. in. Rodzina 500 plus, czy środków na rewitalizację i budowę infrastruktury sportowej.

Beata Szydło przypomniała, że to koalicja PO i PSL jest odpowiedzialna za podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat. - My powiedzieliśmy, że nie ma na to naszej zgody i skutecznie obniżyliśmy wiek emerytalny - wyjaśniała.

Eurodeputowana przypomniała także o osiągnięciach w zakresie wspierania kultury ludowej, którą prężnie promują koła gospodyń wiejskich z terenu całego kraju. Beata Szydło zaapelowała do wyborców, aby za kilka dni ponownie zaufali Prawu i Sprawiedliwości, które jest wiarygodnym środowiskiem politycznym, któremu zależy na Polsce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

PiS konwencja Beata Szydło wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

Prezes PiS: okiełznaliśmy okradanie naszego kraju

Prezes PiS: okiełznaliśmy okradanie naszego kraju

Premier Morawiecki: wieś jest przechowalnią wartości

Premier Morawiecki: wieś jest przechowalnią wartości

Konwencja PiS w Kielcach [ZAPIS TRANSMISJI]

Konwencja PiS w Kielcach [ZAPIS TRANSMISJI]

Konwencja PiS w Kielcach [OGLĄDAJ]

Konwencja PiS w Kielcach [OGLĄDAJ]