Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prezes PiS: okiełznaliśmy okradanie naszego kraju

- Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi - mówił podczas konwencji wyborczej w Kielcach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef PiS przypomniał na początku, że zaakceptowanie kandydatury Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa to historyczny sukces Polski. Prezes PiS podkreślił, że zgodę na objęcie przez niego tej funkcji, wyraziły wszystkie grupy polityczne.

Autor: Wiktor Dziarmaga

09.10.2019 17:56 / Aktualizacja 09.10.2019 18:31

image 09.10.2019. Kielce. Konwencja PiS. Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński, prezes PiS Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jarosław Kaczyński poinformował, że celem Janusza Wojciechowskiego w UE będzie realizacja w Europie i Polsce wizji rolnictwa opartego na mniejszych i średnich rodzinnych gospodarstwach. Prezes PiS podkreślił, że jest pewien, iż dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy Janusz Wojciechowski wywiąże się z tego zadania.

- Jestem przekonany, że Janusz Wojciechowski - związany z polska wsią, mający idee europejskiego rolnictwa, będzie realizował tę właściwą koncepcję - rolnictwa opartego o mniejsze i średnie rodzinne gospodarstwa. Opartego o to, co służy zdrowiu Polaków i Europejczyków, o ekologię - powiedział.

Prezes Jarosław Kaczyński dodał, że jest dumny, iż jego partia jest ugrupowaniem  reprezentującym polską wieś.

- Chcemy polskich rolników naprawdę wesprzeć. Wieś jest beneficjentem naszej polityki społecznej, ale także polityki w sferze rolnictwa. I choć każdy ma prawo oceniać, to indywidualnie ja oceniam, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią polskiej wsi, jest partią uczciwych Polaków. Jest partią, która okiełznała okradanie naszego kraju. PiS jest partią, która rozpoczęła wdrażanie polityki społecznej - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił także, że przez lata polska wieś była eksploatowana, traktowana drugorzędnie. W jego ocenie, działo się tak zarówno w czasach PRL jak i po roku 1989.

- W latach siedemdziesiątych polski rolnik nie był wolny. Jego życie było trudne i uzależnione od tych, którzy rządzili. Potem przyszedł rok 1989. Wydawało się, że się to zmieni. Ale, niestety, koncepcje Balcerowicza i jego następców były w gruncie rzeczy podobne.  Rozwijać Polskę poprzez eksploatację polskiej wsi - mówił prezes Kaczyński. 

Galeria zdjęć Kielce. Konwencja PiS (09.10.2019) [Zdjęcia: 35]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

PiS Lech Kaczyński RK Kielce wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

Premier Morawiecki: wieś jest przechowalnią wartości

Premier Morawiecki: wieś jest przechowalnią wartości

Prezes PiS: Jan Szyszko odszedł przedwcześnie i w szczególnych okolicznościach

Prezes PiS: Jan Szyszko odszedł przedwcześnie i w szczególnych okolicznościach

Konwencja PiS w Kielcach [ZAPIS TRANSMISJI]

Konwencja PiS w Kielcach [ZAPIS TRANSMISJI]

Konwencja PiS w Kielcach [OGLĄDAJ]

Konwencja PiS w Kielcach [OGLĄDAJ]