Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mariusz Gosek obiecał pomoc mieszkańcom Fałkowa

Z mieszkańcami Fałkowa spotkał się Mariusz Gosek, członek zarządu województwa. W tej miejscowości, już czwarty raz w ostatnim czasie doszło do pożaru na składowisku odpadów.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

09.10.2019 16:54

image 09.10.2019. Fałków. Spotkanie Mariusza Goska z mieszkańcami Fałkowa. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Zieliński - komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich, Danuta Leśniewicz - radna powiatu koneckiego, Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego i Krzysztof Bajor - zastępca wójta Fałkowa Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Mieszkańcy mówili, że odpady lokalizowane są na powierzchni większej niż zakładały projekty zgłaszane w starostwie, a mimo to na sprowadzane są tam kolejne tony śmieci.

- Chcemy zapobiec dalszemu składowaniu odpadów w Fałkowie. Zapobiec temu procederowi, gdzie odpady nie są przerabiane, tylko w dalszym ciągu gromadzone - mówił jeden z mieszkańców.

Mariusz Gosek zapewnił, że podejmie szybkie działania, żeby wesprzeć mieszkańców w rozwiązaniu problemu.

- Dziś będę rozmawiał z prokuratorem generalnym, ministrem sprawiedliwości, żeby zainteresował się postępowaniem, które toczy się w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach. Chodzi o to, by zbadać wiele wątków tej sprawy - podkreśla Mariusz Gosek.

Właścicielem magazynu w Fałkowie jest firma Polskie Odpady Komunalne. Na terenie zakładu znajduje się nowoczesna hala, w której według projektu zgłaszanego do Starostwa Powiatowego w Końskich, odpady plastikowe miały być przerabiane na paliwo wykorzystywane w dużych zakładach przemysłowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Mariusz Gosek Fałków
other news

Podobne wiadomości

Po raz kolejny zapaliła się hałda śmieci w Fałkowie. Mieszkańcy oburzeni

Po raz kolejny zapaliła się hałda śmieci w Fałkowie. Mieszkańcy oburzeni