Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe mieszkania na „Jezioranach”. Lada dzień zamieszkają w nich lokatorzy

Za kilka dni pierwsi lokatorzy otrzymają klucze do nowych mieszkań socjalnych, które zostały wybudowane u zbiegu ulic Łódzkiej i Hubalczyków na tzw. „Jezioranach” w Kielcach. To pierwszy etap inwestycji, w ramach której na początek zostanie oddanych do użytku 8 jednopokojowych mieszkań. Wybudowany został również budynek, w którego niewielkiej części znajdują się urządzenia techniczne.

Autor: Robert Szumielewicz

08.10.2019 15:47

image 08.10.2019 Kielce. Domy socjalne pomiędzy ulicami 1 Maja i Łódzką, tzw. Jeziorany Fot. / Miejski Zarząd Budynków Kielce

Galeria zdjęć

08.10.2019 Kielce. Domy socjalne pomiędzy ulicami 1 Maja i Łódzką, tzw. Jeziorany(Zdjęcia: [6])

- Pozostała powierzchnia została przeznaczona na świetlicę dla dzieci i młodzieży, gdzie znajdzie się m.in. sala komputerowa. Ponadto, wszystkie lokale zostały podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej - poinformował Krzysztof Miernik, pełniący obowiązki dyrektora w Miejskim Zarządzie Budynków.

- Dzięki temu znikną z tego miejsca dymiące kominy, co wpisuje się w działania ekologiczne - mówi dyrektor. Krzysztof Miernik dodał, że nowością w tych budynkach będzie nowy system opłat za media, czyli m.in. ciepłą i zimną wodę.

- Będzie to system przedpłatowy, czyli najpierw zapłać, a później korzystaj. W każdym lokalu została zamontowana specjalna instalacja. Przy pomocy klawiatury najemca będzie wpisywał kod, który pozwoli m.in. na korzystanie z ciepłej i zimnej wody. Kody po uiszczeniu opłaty będą wydawane w Miejskim Zarządzie Budynków - tłumaczy Krzysztof Miernik.

Koszt pierwszego etapu inwestycji na tzw. „Jezioranach” wyniósł około 3,5 miliona złotych, z czego 35 proc. to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Rozpoczął się już drugi etap, w ramach którego w przyszłym roku zostanie oddanych kolejne 14 mieszkań jedno, dwu i trzypokojowych o powierzchni od 30 do 48 metrów kwadratowych.

Cała inwestycja zaplanowana jest na pięć lat. Jej koszt to około 20 milionów złotych. Urzędnicy będą się starać tak, jak dotychczas o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35 proc.

Dotychczasowe budynki na tzw. „Jezioranach” zostaną wyburzone. Obecnie jest w nich 58 mieszkań. W ich miejsce, w 2023 roku powstaną nowe budynki z 78 lokalami. Będą to budynki dwukondygnacyjne. Każde mieszkanie będzie miało osobne wejście. Dotychczasowi lokatorzy zostaną przeniesieni do innych mieszkań znajdujących się w zasobach gminy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

mieszkania socjalne Bank Gospodarstwa Krajowego RK Kielce Jeziorany
other news

Podobne wiadomości

Mieszkania socjalnie na „Jezioranach” z dofinansowaniem?

Mieszkania socjalnie na „Jezioranach” z dofinansowaniem?

Rozpoczęła się wielka inwestycja na „Jezioranach”. Powstanie prawie 80 mieszkań

Rozpoczęła się wielka inwestycja na „Jezioranach”. Powstanie prawie 80 mieszkań