Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy z nowym szefem

Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy w Kielcach ma nowego szefa. Będzie nim Edyta Suchoń, była dyrektor kilku wydziałów w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Edyta Suchoń pełni funkcję prezesa w funduszu od 1 października. Zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Jakubczyka związanego z PSL.

Autor: Izabela Mortas

04.10.2019 13:44

image 04.10.2019. Kielce. Edyta Suchoń - prezes Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Poprzedni prezes został odwołany w połowie lipca, jego obowiązki pełnił potem Mariusz Goraj, członek rady nadzorczej funduszu poręczeniowego.

Edyta Suchoń rozpoczynała swoją karierę zawodową od pracy w jednym z kieleckich banków, następnie pełniła funkcje kierownicze w firmie Kolporter. Przez 10 lat pracowała też w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, także na stanowiskach dyrektorskich. Z urzędem pożegnała się w 2016 roku. Później pracowała w prywatnej firmie i w Urzędzie Miasta Kielce w dziale finansowym.   

Jak mówi nowa prezes, chciałaby wykorzystać istniejący potencjał funduszu i wzmocnić wybrane działania.

- Postawimy zwłaszcza na wspieranie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Chciałabym też rozszerzyć współpracę z nowymi partnerami finansowymi, czyli kolejnymi bankami i firmami leasingowymi. Już pierwsze kroki w tym kierunku wykonałam razem z zespołem. Zależałoby mi także na pozyskaniu funduszy unijnych – wymienia. Wsparcie z unii pozwoliłoby dokapitalizować instytucję. W tej chwili dysponuje on prawie 30 milionami złotych.

Zarząd Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego ma docelowo być dwuosobowy. Trwa nabór na stanowisko zastępcy prezesa zarządu. Poprzedni wiceprezes Krzysztof Marwicki związany z PSL został odwołany z funkcji w połowie lipca.

Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy jest spółką utworzoną z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Zajmuje się wspieraniem mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji w regionie poprzez udzielanie poręczeń ułatwiających im dostęp do kredytów, pożyczek i leasingu i tym samym pozyskanie zamówień publicznych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego PSL Bank Gospodarstwa Krajowego Świętokrzyski Urząd Wojewódzki RK Kielce Edyta Suchoń Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy Tomasz Jakubczyk Krzysztof Marwicki