Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lokalne problemy stały się tematem rozmów w Nowym Korczynie

Rolnictwo, ale i sprawy czysto lokalne zdominowały spotkanie wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka z mieszkańcami gminy Nowy Korczyn. - Takie spotkania pozwalają wysłuchać opinii i głosów mieszkańców o tym, co trzeba zrobić na szczeblu centralnym.

Autor: Marta Gajda

02.10.2019 21:47

image 02.10.2019 Nowy Korczyn. Spotkanie wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka z mieszkańcami gminy Nowy Korczyn Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Dużo do zrobienia jest także na gruncie lokalnym - podkreśla Piotr Wawrzyk.

W jego ocenie obecne władze lokalne, które nie pochodzą z Prawa i Sprawiedliwości lekceważą swoich mieszkańców.

- To jest w pewnym stopniu obóz polityczny. Na szczeblu centralnym występuje ten sam problem. Niektórzy politycy opozycji uważają, że oni wiedzą najlepiej, a obywatele mają ich słuchać. Na takich spotkaniach jak dziś widać, że na poziomie lokalnym jest tak samo. Władza uważa, że to nie obywatele, a sama władza wie najlepiej. A jeśli obywatele mają problemy, to jest ich problem, a w ostateczności zostają z tym nim sami - podkreśla Piotr Wawrzyk.

Wiceminister spraw zagranicznych przypomniał o głównych elementach programu wyborczego PiS w tym m.in. o podniesieniu dopłat bezpośrednich dla rolników do poziomu Unii Europejskiej.

- To jest nasze zobowiązanie wyborcze i tego zamierzamy dotrzymać. Dlatego tak ważne i kluczowe jest to, aby komisarzem do spraw rolnictwa został Janusz Wojciechowski. To pierwszy krok do tego, aby dopłaty dla polskich rolników były na poziomie rolników zachodnio-europejskich - podkreśla.

Minister wspomniał także o holdingu spożywczo-rolnym. Jak powiedział, rząd zmierza ku temu, aby wypracować mechanizmy, które polepszą opłacalność produkcji.

- Holding ma za zadanie likwidować liczne źródła pośredników, skrócić drogę od producenta do konsumenta, dawać godziwe ceny producentom rolnym za ich produkty, z drugiej strony konkurencyjne ceny dla konsumenta - dodaje.

Na zakończenie wiceminister zaapelował do mieszkańców o udział w jesiennych wyborach i zagłosowanie na ludzi mądrych, kompetentnych, doświadczonych, a przede wszystkim skutecznych w rozwiązywaniu także lokalnych problemów.

Galeria zdjęć

02.10.2019 Nowy Korczyn. Spotkanie wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka z mieszkańcami gminy Nowy Korczyn(Zdjęcia: [7])

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Nowy Korczyn rolnictwo RK Kazimierza Wielka RK Kielce Piotr Wawrzyk wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

Piotr Wawrzyk: miasto nie powinno „dorzynać” przedsiębiorców

Piotr Wawrzyk: miasto nie powinno „dorzynać” przedsiębiorców

Wiceminister Wawrzyk: wyraźne zwycięstwo PiS pozwoli na kontynuowanie zmian

Wiceminister Wawrzyk: wyraźne zwycięstwo PiS pozwoli na kontynuowanie zmian

Piotr Wawrzyk z poparciem Marka Bogusławskiego i burmistrza Jędrzejowa

Piotr Wawrzyk z poparciem Marka Bogusławskiego i burmistrza Jędrzejowa

Kampania o poranku. Profesor Wawrzyk w WSP Społem

Kampania o poranku. Profesor Wawrzyk w WSP Społem