Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyróżnienie za e-recepty. Kielecka placówka otwarta na nowe technologie

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed zostało wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie „Lider e-zdrowia 2019”. To konkurs promujący placówki otwarte na nowe technologie i dobre praktyki w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia.

Autor: Iwona Murawska

02.10.2019 17:42

image Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed zostało wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie „Lider e-zdrowia 2019”. Na zdjęciu od lewej: wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i Dariusz Saletra - prezes Centrum Fot. / Centrum Medyczne ARTIMED NZOZ Sp. z o.o.

Jak informuje prezes centrum Dariusz Saletra, przychodnia przy ulicy Paderewskiego w Kielcach wyróżniona została w kategorii zakłady lecznicze, za największą liczbę wystawionych e-recept.

- Nasza przychodnia jako pierwsza w województwie wystawiła e-receptę. Było to w listopadzie 2018 roku. Natomiast do końca września tego roku wystawiliśmy ich już 32,5 tysiąca. Myślę, że teraz jest ich jeszcze więcej, bo codziennie nasi lekarze wystawiają wiele takich dokumentów - mówi Dariusz Saletra.

Jak podkreśla nasz rozmówca, e-recepty są bardzo dużym ułatwieniem nie tylko dla lekarzy, ale zwłaszcza dla pacjentów.

- E-recepta jest bardzo korzystną formą poprawy dostępności pacjentów do lekarza. Można ją wysłać na odległość. Pacjent e-receptę może dostać na maila lub sms-em. Z tą informacją idzie do apteki i może zrealizować receptę. To ułatwienie zwłaszcza dla osób przewlekle chorych, którzy muszą systematycznie przyjmować leki, a co się z tym wiąże, systematycznie otrzymywać recepty – dodał Dariusz Saletra.

Plebiscyt „Lider e-zdrowia 2019” zorganizowany został przez Dziennik Gazetę Prawną, Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia „Artimed" było jedyną placówką medyczną z naszego regionu wyróżnioną w tegorocznym konkursie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zdrowie NZOZ Artimed RK Zdrowie RK Kielce e-recepty
other news

Podobne wiadomości

Przychodnia Artimed sprzedana

Przychodnia Artimed sprzedana

Dobra wiadomość dla pacjentów. PZU przejęło Artimed

Dobra wiadomość dla pacjentów. PZU przejęło Artimed