Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Polska-Brazylia w Kielcach. Zagra słynna Marta

- To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w dotychczasowej historii kobiecego futbolu w naszym kraju - tak o zaplanowanym na wtorek 8 października towarzyskim meczu Polska - Brazylia na stadionie Suzuki Arena w Kielcach mówił prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej - Mirosław Malinowski.

Autor: Jakub Rożek

01.10.2019 15:36

image 01.10.2019. Konferencja prasowa przed meczem Polska - Brazylia kobiet w piłce nożnej. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Różycki - zastępca prezydenta Kielc i Mirosław Malinowski - prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Fot. / Radio Kielce

We wtorek w ratuszu odbyła się specjalna konferencja prasowa promująca to spotkanie. 

- Brazylii nie trzeba specjalnie przedstawiać. Zarówno kobieca jak i męska reprezentacja to najważniejsze drużyny narodowe w piłce nożnej, nawet jak nie zdobywają mistrzostwa świata. Szczególnie zapraszamy młodzież na mecz Polska - Brazylia. Ceny wejściówek zostały skalkulowane na minimalnym poziomie. Wierzę, że będziemy świadkami jednego z najlepszych widowisk kobiecej piłki nożnej w całej Polsce - podkreślił zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki.

Bilety na wtorkowy mecz można zamawiać drogą mailową przez ŚZPN (islewa@szpnkielce.plkstepien@szpnkielce.pl) lub w siedzibie związku przy Alei Legionów w Kielcach. Indywidualne wejściówki kosztują 10 złotych, a grupowe - dla minimum 15 osób - są po złotówce od osoby.

Jak podkreślił Mirosław Malinowski organizatorzy chcą pobić rekord frekwencji na meczu kobiecej piłki nożnej w Polsce. 5 kwietnia towarzyskie spotkanie Polska - Włochy na Arenie Lublin obejrzało 7205 widzów.

01.10.2019. Konferencja prasowa przed meczem Polska - Brazylia kobiet w piłce nożnej. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Porębski - rzecznik prasowy prezydenta Kielc i Marcin Różycki - zastępca prezydenta KielcFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- W Kielcach szykujemy się na 10 tysięcy ludzi na trybunach i wierzę, że ten wynik jest realny do osiągnięcia, bo Brazylia to „magnes”, który zawsze przyciąga kibiców. Również biało-czerwone grają nieźle w piłkę, więc zapowiada się świetny mecz - powiedział Mirosław Malinowski.

Obydwie drużyny awizowane są w najsilniejszych składach. W kadrze Brazylii na spotkanie w Kielcach jest słynna Marta, chyba największa legenda kobiecego futbolu. 33-letnia napastniczka sześciokrotnie była laureatką Złotej Piłki w plebiscycie na najlepszą zawodniczkę świata.

W składzie Polek są najbardziej rozpoznawalne piłkarki naszego kraju: bramkarka Paris Saint Germain Katarzyna Kiedrzynek i napastniczki niemieckiego VfL Wolfsburg Ewa Pajor i Agata Tarczyńska.

Towarzyski mecz piłkarski Polska - Brazylia rozpocznie się na Suzuki Arenie w Kielcach we wtorek 8 października o godzinie 20.15. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

01.10.2019. Konferencja prasowa przed meczem Polska - Brazylia kobiet w piłce nożnej. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Różycki - zastępca prezydenta Kielc i Mirosław Malinowski - prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki NożnejFot. Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna reprezentacja Polski RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Z Brazylią na „Suzuki Arenie” o 20.15. Do Kielc przyjedzie Zbigniew Boniek

Z Brazylią na „Suzuki Arenie” o 20.15. Do Kielc przyjedzie Zbigniew Boniek

Brazylia przyjedzie do Kielc!

Brazylia przyjedzie do Kielc!